Sonbaharda Kilo Verme Yöntemleri

Baktığımız zaman sonbaharda verme gerçekten çok zordur. Fakat doğru yöntemleri uyguladığınız takdirde diğer mevsimlere göre daha kolay kilo verebilirsiniz. Çünkü genellikle sonbahar ve kış aylarında evde çok fazla vakit geçiriyoruz ve bu da düzenli olmamızı sağlayacaktır.

Dizi İzlerken Verin

Sonbaharda genellikle yeni sezon dizilerinin başladığını görüyoruz. Yani televizyonda daha fazla vakit geçirmeye başlıyoruz. Aslında televizyon başında geçirdiğiniz bu vakti daha verimli bir şekilde geçirebilirsiniz. En sevdiğiniz diziyi izlerken spor aletinizle bisiklet sürebilir, yürüyüş yapabilir, ip atlayabilir, ağırlık kaldırabilir veya step yapabilirsiniz.

Eğer evde spor aletiniz bulunmuyorsa salonuz da yürüyüş yapabilirsiniz. Alt komşunuzu rahatsız etmeyecek şekilde hızlıca koşabilirsiniz. Dizi izlerken her gün 25 dakika spor yapmak vermenizi hızlandırır.

Zayıflamanıza Yardım Edecek Bitkiler Kullanın

Nane, dereotu, maydanoz, biberiye gibi bitkiler sizlere zayıflama evresinde yardımcı olacak bitkiler arasındadır. Bu bitkilerin en taze hallerini ise sonbaharda görürüz. Bu bitkileri yemeklerinize veya salatalarınıza ekleyebilir veya diyet tariflerinizde kullanabilirsiniz.

Sosyal Hayat Şişmanlatır

Her ne kadar insanlar bunu çok fazla kabul etmeseler de sosyal hayatın kilo aldırma özelliği vardır. Sonbaharda kilo verme, insanlar genellikle evlerinde olduğu için daha kolaydır. Çünkü evde olunduğu süre boyunca genellikle daha temiz ve dikkatli beslenilir. Özellikle yaz aylarında arkadaşlarla veya aileyle aktiviteler yapıldığı zaman insanların beslenme düzeni tamamen bozuluyor ve bir türlü yerine oturtamıyorlar.

Metabolizmanızı Hızlandıracak Çaylar İçin

Sonbaharda her ne kadar insanlar rahat kilo verebilir desek de metabolizma yaz aylarına göre daha yavaş olacaktır. Bu yüzden metabolizma hızlandıran çaylar içmeniz hem bünyenizi virüslere karşı koruyacak hem de hızlı bir şekilde kilo vermenizi sağlayacaktır. Yeşil çay, kayısı çayı, kiraz sapı çayı tercih edebileceğiniz çaylardan birkaçıdır.

Kendinize Günlük Tutun

Sonbaharda kilo verme için adımlar atmaya başladıysanız kendinize bir günlük tutmanızı tavsiye ederiz. Bunun için güne sadece 10 dakika ayırmanız yeterli olacaktır. Günlüğünüze başlangıç olarak kaç kilo olduğunuzu, boyunuzu ve hedefinizi yazabilirsiniz. Sonrasında ise gün gün nasıl bir beslenme programı izlediğinizi ve ne kadar spor yaptığınızı yazabilirsiniz.

Günlük tutmanın sizin için bir faydası da; ne yaptığınızla yüzleşmek olacaktır. Belki de umduğunuzdan fazla ve sağlıksız besleniyordunuz…. Bunu günlük tutarak görebilirsiniz. Ben günlüğünüze diyete başlarken ve diyet sonunda da fotoğraf koymanızı tavsiye ederim. Zaman içerisinde ne kadar kilo verdiğinizi ve değiştiğinizi daha iyi görürsünüz.

Bir Cevap Yazın

  1. Sonbaharda Kilo Verme Yöntemleri için yorumda bulun

    Sonbaharda Kilo Verme Yöntemleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Sonbaharda Kilo Verme Yöntemleri için ilk yorumu yapabilirsin.