Definasyon Kürü

 

Definasyon kelimesi çok fazla kullanılan ve spor salonlarında sıkça duyulan bir kelimedir. Özellikle birçok kişi Definasyon kürü işlemlerine yağ yakmak için başvurabiliyor. Bu işlemlerde daha çok kasların ortaya daha kolay çıkabilmesi için çalışmalar yapılmaktadır. ve antrenman programını kontrol altında tutabilen kişiler bunun sonuçlarını en iyi şekilde alabilmektedir. Sporla uğraşan kişiler vücut hacminin genişlemesi ve kas kütlesinin önemli oranda arttırdıktan sonra Definasyon dönemine geçmektedir. Bu dönemde yağ yakmaya yönelik antrenman programı düzenlenir. Bu programda özellikle beslenme en önemli kurallardan birisidir. Özellikle vücut geliştirmeyle ilgilenen kişilerin sıklıkla duyduğu bir dönemdir. Kasların daha belirgin hale gelebilmesini sağlamak için kişiler beslenmesine önem verir. Özellikle plaj vücuduna sahip olmak için veya yarışmalara katılmak isteyen kişilerin bu dönemde beslenmeye dikkat etmesi gerekmektedir.

Definasyon Döneminde Yağ

Definasyon Kürü işlemlerinde özellikle birçok kişinin yağa ihtiyacı olur. Bu dönemde kişilerin yağa bir sınır koyması gerekmektedir. Bu dönemde yağa bir alt sınırın koyulması gerekir ve bu sınırın altına düşmemek tavsiye edilir. Yağın yaşamsal faaliyetler konusunda yeri çok önemlidir. Bunun için sağlıklı yağlara yönelmek güzel bir tercih olabilir. Ceviz, badem, balık yağı gibi besinlere yönelmek iyi bir tercih olabilir.

Definasyon Döneminde Protein ve Karbonhidrat

Protein ve Karbonhidrat tüketiminin doğru bir şekilde yapılması gerekmektedir. Nasıl tüketilmesi gerektiğine dikkat edilirse güzel sonuçlar alınabilir. Bu dönemde kişiler kendi tercihine göre seçimler yapabilir. Bu dönemde önerilenlere göre karbonhidrat tüketiminin az olması ve protein tüketiminin fazla olması gerektiği önerilir. Bu konuda nasıl bir tüketim stratejisinin oluşturulacağı kişiden kişiye göre değişir. Özellikle plaj vücuduna sahip olmak isteyen kişilerin karbonhidratı kesinlikle azaltması gerekmektedir. Bunun yanı sıra Protein alımını arttırmak iyi bir görünüm adına güzel sonuçların alınabileceğine işaret eder. Kişilerin amacı görünüm değilse ve performans odaklı bir sporla ilgileniyorsa karbonhidrat alımını daha yavaş bir şekilde kısabilir. Özellikle crossfit, dövüş sporları gibi sporlarla ilgilenenlerin daha farklı bir beslenme izlemesi gerekir. Bunun için kişilerin kendisine bir program oluşturması gerekir.

Bir Cevap Yazın

  1. definasyon kürü Definasyon Kürü için yorumda bulun

    Definasyon Kürü için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Definasyon Kürü için ilk yorumu yapabilirsin.