Kahkül Kimlere Yakışır?

Cilt tipinizi, vücut proporsiyonunuzu bilmek her zaman sizlere bir artı kazandıracaktır. Kadınların bilmesi gereken en önemli konulardan biri de nasıl bir yüz tipine sahip olduğudur ve yüz tipine göre hangi saç modeli daha çok yakışacağını hakkında bilgi sahibi olması gerekir. Saçlar ile ilgili en büyük sorulardan biri kahkül meselesidir. Peki kahkül kimlere yakışmaktadır? Hangi yüz tipine kahkül kesim yakışmaktadır?

Hep aynı saç modeline sahip olmak bazen sıkıcı olabilmektedir ve bazen değişikliğe ihtiyaç duyulur. Kahkül kesimi de tam bu sırada size yenilik katacak bir saç stilidir. Bilmeniz gereken şey her yüz tipine kahkülü rahatlıkla kullanılmasıdır. Ancak, yüz tiplerine uygun kahkül modelini bulmak önemlidir. Peki kahkül kimlere yakışmaktadır? İşte yüz şekillerinize göre kahkül modelleri ve bazı ipuçlarını sizlere aktaracağız;

Kahkül Hangi Yüz Şekline Yakışır?

Oval, kare veya kalp şeklinde olan yüz modelleri için farklı kahkül stilleri tercih edilmektedir. Gözlere doğru uzanan ve düz kahküller daha çok kare yüzlü kişiler tercih etmektedir. Yuvarlak yüze sahip olanlara kahkül yakışır mı ? sorusu sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. Yuvarlak yüze sahip olanlar kahkül kesimi için tutam tutam ayrılan ve profesyonel bir şekilde uygulanmış bir kesim olması gerekir. Eğer kalp şeklinde bir yüz tipine sahipseniz yana doğru taranmış, kesilirken yana doğru kısadan başlayarak uzayan bir form olan yan kahkül stillerini tercih edebilirsiniz. Bu yazıda kahküllü saç modelleri ile ilgili farklı fikirlerden yararlanabilirsiniz.

Kahkül

Yuvarlak Yüz Tipi İçin Kahkül Modeli

Yuvarlak yüzlere sahip kişiler kahkül kesiminde dikkat etmesi gerekir. İlk önce yapmanız gereken yüzünüzün yuvarlaklığını azaltmanızdır. Seyrek ve kısa kahkül modelleri bu yüz tipi için önerilmemektedir. Gözlere kadar uzanan kahkül kesimi harika bir görünüm verecektir.

Oval Yüz Tipi İçin Kahkül Modelleri

Oval yüze sahip olanlar saç kesiminde daha çeşitli tasarımlar uygulayabilir. Bu yüze sahip olanlar kendilerini şanslı hissetmelidir. Neredeyse her model rahatlıkla uygulanabilir. Kaşlardan kirpiklere kadar uzanan kahkül stilleri sizlere yakışan modellerden biri olabilir.

Kare Yüz Tipi İçin Kahkül Modeli

Kare yüze sahip olanlar çeneye doğru sivrilen bir yüz tipidir. Kahkülle sivrileştirmeye çalışmak hoş bir görünüm vermemektedir bu sebeple yandan veya ortadan ayırarak ince uçlu kesim yapabilirsiniz. Bununla birlikte kalın tutamları yanlara ayırarak uç kısımları daha ince kestirebilirsiniz.

Üçgen Yüz Tipi İçin Kahkül Modelleri

Çene yapılarının dar olması bu yüz tiplerinde dikkat çeken bir özelliktir. Saç uçlarını bol hacim kazandırabilmek daha şık görünümünüze yardımcı olmaktadır. Katlı kesimler oldukça uygundur.

Bir Cevap Yazın

  1. Kahkül Kimlere Yakışır? için yorumda bulun

    Kahkül Kimlere Yakışır? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Kahkül Kimlere Yakışır? için ilk yorumu yapabilirsin.