Buzdolabınızı Temizlemek İçin Kolay Adımlar

Temiz ve tamamen işlevsel bir buzdolabında düzgün bir şekilde saklanıyorlar mı? Buzdolabınızı kısa sürede nasıl temizleyici ve iyi durumda tutacağınızı öğrenmenin zamanı geldi.

Temizlik Malzemelerini Hazırlayın

Buzdolabınızı derinlemesine temizlemek için tüm doğru aletlere ve malzemelere ihtiyacınız var ve en son temizlendiğinden bu yana ne kadar zaman geçtiğine bağlı olarak, kokulu ve iğrenç bir karmaşa ile karşılaşabilirsiniz. Bu, özellikle son kullanma tarihlerini çoktan geçmiş gıda maddelerinin ve dökülmelerin fark edilmeden gitmesi durumunda geçerlidir.

Tıpkı temel temizlik paketlerinde olduğu gibi, profesyonel temizlikçiler, çöp poşetleri, lastik eldivenler, toksik olmayan bir temizleme solüsyonu, süngerler ve bezler ve mikrofiber bezlerle hazırlanmasını tavsiye eder. Bu temizlik malzemeleri, son kullanma tarihi geçmiş gıda maddelerini ve raflarda ve duvarlarda yapışan kirli lekeleri ortadan kaldırırken yardımcı olur.

buzdolabı temizliği

Fırçala ve Sil

Temel ev temizlik paketlerindeki profesyonellerden ipucunuzu alın: bir sünger ve bulaşık sabunu kullanarak yıkamak için rafları, çekmeceleri ve kapı eklerini çıkarın. Bu, onları iyice ovalamanıza ve dökülen yiyecek artıklarını ve lekelerini çıkarmanıza olanak tanır. Özellikle inatçı lekeler için, fırçalamayı kolaylaştırmak için onları sabun ve suya batırmanız gerekebilir.

İnatçı Lekelere İyi Bakın

Çoğu ve dökülme hızlı bir fırçalamayla giderilirken, diğerleri hafifletmek için birkaç geçişten fazlasını gerektirir. Profesyonel temizleyiciler, fırçalamayı kolaylaştırmak ve donmuş öğeleri çıkarmak için süngerinizi veya bezinizi sıcak suyla ıslatmanızı önerir. Bunlar çeşnilerden gelen parlak lekeleri gidermeli ve buzdolabınızı temiz, tamamen beyaz görünümüne kavuşturmalıdır.

Buzdolabının Temizlenmesi İçin İpuçları

Profesyonel temizleyiciler, temel temizlik paketlerinde yukarıdaki adımları izler, ancak hangi temizlik ürünlerinin güvenli olduğunu ve nasıl kullanılacağını bilmek, buzdolabınızı derinlemesine temizlemede tüm farkı yaratır;

  • Mutfak temizleyicilerine dikkat edin: Tüm temizlik solüsyonları eşit şekilde oluşturulmamış ve her yerde kullanılmak üzere tasarlanmamıştır. Bazı temizleyiciler, yaygın mikropları öldürmek için güçlü ve iyi olma eğilimindedir, ancak yiyeceklerle temastan kaçındığınızdan emin olun. Alternatif olarak, kalıcı kimyasal kalıntılardan kaçınmak için bunun yerine normal bulaşık deterjanı da tercih edebilirsiniz.
  • Çamaşır suyu kullanmayın: Çamaşır suyu ve diğer dezenfektanlar, buzdolabında depolanan yiyecekleri kirlettiklerinde zararlıdır. Bunu önlemek için, temizlik ürününüzün buzdolabında kullanılmak üzere özel olarak formüle edildiğinden emin olun.
  • Doğal ürünleri deneyin: Temizleyicilerdeki potansiyel olarak toksik kimyasallar yerine doğal bir temizliği tercih edin. Normal karbonat, lekeleri kolayca çıkarabilir ve kötü kokuları emebilirken, beyaz sirke paslanmaz çelik dış mekanlar için iyidir.

Bir Cevap Yazın

  1. Buzdolabınızı Temizlemek İçin Kolay Adımlar için yorumda bulun

    Buzdolabınızı Temizlemek İçin Kolay Adımlar için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Buzdolabınızı Temizlemek İçin Kolay Adımlar için ilk yorumu yapabilirsin.