Meme Kanserinin Bilinmeyen Belirtileri

Günümüz kadınlarının en çok risk altında oldukları kanser türlerinden biri olarak bilinen kanseri, bildiğiniz kadar bilmediğiniz belirtilerle de kendisini göstermektedir. Bu belirtileri bilmek ve bu konuda bilinçlenmek son derece büyük önem taşımaktadır. Peki meme kanserinin bilinmeyen ve dikkat edilmesi gereken belirtileri nelerdir?

Kanserinin Bilinmeyen Belirtileri

Meme Kanserinin Bilinmeyen Belirtileri

Memede Büzülme

kanserinin bilinmeyen en önemli belirtileri arasında büzülmenin son derece büyük önem taşıdığını söylemek doğru olacaktır. Meme dokusunda meydana gelen büzülme, direkt olarak meme içerisinde bir kitlenin ya da kitle oluşumunun habercisidir. Bu kitle, meme içerisinde yer alan bağların kısalması, meme dokusunun ve memenin içeri doğru çekilmesine sebep olurken, tüm bu semptomlara bağlı olarak büzüşmeyi meydana getirmektedir.

Koltuk Altında Meydana Gelen Şişlikler

Meme kanserinin hem bilinmeyen hem de meme kanseri ile ilişkilendirilemeyen belirtileri arasında yer alan koltukaltı şişlikleri, siz fark etmesiniz de aslında size büyük problemlerin olduğunun en önemli göstergelerinden biridir. Koltukaltı bölgesinde meydana gelen şişlikler lenf bezlerinde bir sorunun olduğunu belirtebilir. Bu şişliklerle birlikte bir kitle olduğunun hissedilmesi ve bu kitlenin normalden büyük olması, meme kanseri tehlikesi altında olduğunuzu size gösterebilmektedir. Bu nedenle en yakın sağlık kuruluşuna müracaat etmek gerekmektedir.

Meme Yapısında Değişim

Meme kanseri belirtileri için meme ucunda görülen değişimlerin en büyük haberci olduğunu söylemek doğru olacaktır. Meme uçlarının içeri doğru çekilmesi ve dışarı çıkmaması, meme kanseri belirtileri olarak bilinmektedir. Eğer kişi de bu durum doğuştan beri varsa, herhangi bir problem söz konusu değildir. Ancak bu durum yeni yeni kendini gösterdiyse veya sonradan fark edildiyse muayene olmakta büyük bir fayda vardır.

Memede Akıntı

Yine meme kanseri belirtileri olarak karşımıza çıkan memede akıntı, mutlaka dikkate alınılması gereken bir sorundur. Memede süt kanallarından dışarıya doğru gerçekleşen bu akıntı, meme içerisinde kanserli hücrelerin bulunabileceğinin en önemli göstergesidir. Meme bölgesinde oluşan akıntıyı çeşitli yöntemler ile önlemek yerine direkt olarak bu konuya çözüm bulmak mantıklı olacaktır.

Meme Derisinde Döküntü

Meme içerisinde kanserli hücrelerin ya da benzeri oluşumların bulunması, direkt olarak dış yüzeye çok büyük zararlar verecektir. Bu nedenle dış yüzeyde meydana gelen değişimleri iyi bir şekilde gözlemlemek gerekmektedir. Meme üzerinde egzama gibi bir döküntünün söz konusu olması ve kızarıklıkların meydana gelmesi, meme kanserinin en önemli belirtisi olarak bilinmektedir. Bu ve diğer belirtilerle sürekli olarak karşılaşıyorsanız, hemen bir doktora görünmeniz gerekmektedir.

Bir Cevap Yazın

  1. Meme Kanserinin Bilinmeyen Belirtileri Nelerdir Meme Kanserinin Bilinmeyen Belirtileri için yorumda bulun

    Meme Kanserinin Bilinmeyen Belirtileri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Meme Kanserinin Bilinmeyen Belirtileri için ilk yorumu yapabilirsin.