Kısa Vadede Sağlıklı Kilo Verme Tüyoları

Daha güzel görünmek adına zaman zaman başvurduğumuz şok diyetlerin sağlığımızı ciddi anlamda tehdit ettiğini biliyor muydunuz? Şayet, birkaç kilo aldığınız dönemlerde hemen şok diyetlere başvuranlardansanız; ileride büyük sağlık problemleri ile karşılaşabilir; fit bir vücuda sahip olayım derken, sağlığınızdan olabilirsiniz.

Üstelik kısa bir süre içerisinde verdiğiniz kiloları tekrar geri alma riski ile karşılaşabilir, yani bir nevi boş yere kürek çekebilirsiniz.

Bu yazımızda kısa bir süre içerisinde, sağlığınızı da tehdit etmeden nasıl kilo verebileceğinizden yani doğru bir şekilde kilo verme yollarından kısaca bahsetmek istiyoruz.

İşte, kısa vadede sağlıklı kilo verme tüyoları listemiz:

  • Şeker tüketiminden kaçının

Boş kalori olarak adlandırılan, çay ve kahvelerimizi tatlandırmak amacıyla kullandığımız şeker; maalesef ki zayıflayamama yolunda en önemli engeller listesinde ilk sırada bulunuyor.

Üstelik şekerlendirilmiş meyve suyu tarzı içeceklerin tüketimi bile kilo almamıza neden olabiliyor.

Sağlıklı bir şekilde zayıflamayı planlıyorsanız; içinde şeker bulunan tüm gıdaları ve içecekleri tüketmekten mümkün olduğunca kaçınmalısınız.

  • Nişastalı besinler tüketmeyin

Makarna, ekmek, patates ve pilav gibi Türk mutfağının olmazsa olmaz besinlerini her ne kadar çok seviyor olsak da önceliğimiz kilo vermek olduğunda bu besinleri hiçbir şekilde tüketmemiz gerekiyor.

Bu tarz besinler; yüksek kalori içermenin yanı sıra çok hızlı bir şekilde tüketildikleri için kısa bir sürede kan şekerimizi yükselterek, tekrar acıkmamızı da beraberinde getiriyor. Yani birkaç saat öncesinde makarna ya da patates kızartması yememize rağmen, yine de kendimizi aç hissedebiliyoruz.

Nişastalı besin tüketimini sınırlandırarak, bunun yerine protein açısından zengin sebze ve baklagiller tüketerek, bir ay gibi bir sürede 3-4 kilo verebilmeniz mümkün!

  • Bol bol egzersiz yapın

Sadece beslenme düzenize dikkat ederek yani sevdiğiniz yiyeceklerden bir süreliğine mahrum kalarak, kilo verebileceğinizi düşünüyorsanız yanılıyorsunuz!

Sağlıklı bir şekilde beslenmek; kilo vermemize katkıda bulunsa da maalesef ki çoğu zaman istediğimiz kiloya ulaşmamız söz konusu olduğunda yeterli olmayabiliyor.

Sağlıklı beslenmeyi bir de bol bol egzersiz yaparak desteklememiz yani bir yandan kalori almazken bir yandan da kalori kaybetmemiz gerekiyor.

Gün içerisinde en az 30 dakikalık yürüyüşlere çıkarak ya da fitness derslerine başlayarak, istediğiniz kiloya en yakın zamanda kavuşabilirsiniz.

  • Az az ve sık sık yiyin

Kısa sürede sağlıklı kilo vermenin bir diğer yolu ise az az ve sık sık yemek olarak karşımıza çıkıyor. Günde 3 öğün tüketmek yerine azar azar olacak şekilde 6 öğün tükettiğiniz taktirde metabolizmanızın hızlanmasını sağlayabilir, sağlıklı bir şekilde zayıflayabilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

  1. Kısa Vadede Sağlıklı Kilo Verme Tüyoları için yorumda bulun

    Kısa Vadede Sağlıklı Kilo Verme Tüyoları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Kısa Vadede Sağlıklı Kilo Verme Tüyoları için ilk yorumu yapabilirsin.