Terk Edilen Kadınların Bilmesi Gerekenler

Her kadının başarısız ilişkileri olmuştur. Aslında bu ilişkiler bizim için bir deneyim niteliğindedir. Her ayrılık üzer. Fakat bazı ayrılıklar daha fazla üzer. Özellikle bir kadın terk edildiyse bunu hazmetme süreci çok uzun olacaktır. Terk edilen kadınların bilmesi gerekenler yazımızda sizlere neden terk edilmiş olabileceğinize dair ve bundan sonraki adımlarınız hakkında bilgi vereceğiz.

Aşırı Fedakarlık İlişkinizi Bitirmiş Olabilir

Terk edilen kadınların bilmesi gerekenler arasında ilk sıralardan aşırı fedakarlığın ilişkilerini öldürmüş olacağıdır. Ne yazık ki bazı kadınlar sevgileri uğruna her şeyi yapmaya hazır. Bu yüzden ilişkinin sonunda kaybeden olduklarını düşünüyorlar. İlişkinizi bir spor müsabakası gibi düşünebilirsiniz. Bazen en fazla mücadele eden, en fazla ter akıtan taraf kaybeder. Burada diğer takım o takımın yorgunluğundan, mücadele ederken verdikleri açıklardan ve duygusal hareket etmesinden mantıklı düşünerek faydalandı. Sizde ilişkiniz sürecinde kendinizi sadece karşı tarafa adamış ve mantıksal hatalar yapmış olabilirsiniz.

Erkekler genellikle çabuk elde ettikleri ve her istediği yapan kadınlardan sıkılan bir yapıya sahiptir. Bu yüzden her zaman kendi kararlarınızı vermeli ve dik durarak güçlü bir kadın örneği sergilemelisiniz. Bütün kapılarınızı sevgilinize açarsanız gizemli yanlarınız kalmayacak ve karşınızda sizi çözmek için uğraşan bir erkek olmayacaktır.

Yakınlık Kurmak İlişkinizi Bitirir Mi?

Küçük kız çocukları babalarıyla daha iyi anlaşabilme ve kendilerini kanıtlamak için erken yaşta büyürler. Bu küçük kız çocukları genç bir kadın olduğu zaman ise aşık oldukları erkekleri onun istediği gibi giyinerek, arkadaşlarıyla iyi anlaşarak, onun sevdiği oyunlarla ilgilenerek memnun etme çabası içine girerler.

Kadınların bu ruh yapısında olmasının ana sebeplerinden birisi ise sevilmeme korkusudur. Genellikle özgüven eksikliği olan kadınlarda bu durumla sık sık karşı karşıya kalırız. Bu tarz kadınların bir diğer özelliği ise sevgiye hasret kalmasıdır. Yalnız siz kendinizi beğendiğiniz ve sevdiğiniz sürece etrafınızda da sizi beğenen ve seven kişilerin sayısı artacaktır.

Annesi Değil Sevgilisisiniz

Bazı kadınlar terk edildikten sonra “yemeğini yaptım, ütüsünü yaptım, misafirlerini ağırladım, kıyafetlerini yıkadım…” gibi onlarca madde sıralar ve yaptıklarını anlatır. Unutmayın! Sevgilinize bunları annesi de yapıyor. Sizin annesinden bir farkınız olmalı değil mi? Özellikle toplumumuzda erkeklerin bütün ihtiyaçlarını yerine anneleri getirdiği için sizin böyle bir özelliğiniz olduğunu görünce bunu seve seve kullanacaktır. Bu yüzden sevgiliniz için bir şey yapmadan önce bunu hak edip hak etmediğini gözden geçirin ve çok sık yapmamaya çalışın.

Bir Cevap Yazın

  1. Terk Edilen Kadınların Bilmesi Gerekenler için yorumda bulun

    Terk Edilen Kadınların Bilmesi Gerekenler için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Terk Edilen Kadınların Bilmesi Gerekenler için ilk yorumu yapabilirsin.