Evde Ağda Yapmak

Çoğu kadın yaptırmak için kuaförlerin yolunu tutar. Fakat evde ağda yapmak oldukça basit bir işlemdir. Fakat nasıl doğru yağacağınızı biliyorsanız. Aksi takdirde bu sizin için tam bir eziyete dönüşerek bütün gününüzün mahvolmasına sebep olabilir. Bizde sizlere yazımızda nasıl doğru bir şekilde ağda yapabileceğinizi ve evinizde ağda yaparken nelere dikkat etmeniz gerektiğini belirteceğiniz.

Evde Yapmak İçin Kıllarınızın Uzaması Gerekir

İstenmeyen kıllardan kurtulmak için en iyi yöntemlerden olan ağdayı evde yapmak için kıllarınızın en az 10 mm uzamasını beklemelisiniz. Aynı zamanda eğer cildinize kırışıklık kremi veya akne gibi kremler kullandıysanız yapmayın. Ek olarak ağda yapmadan hemen önce veya hemen sonra güneşe çıkmamaya çalışın.

Ağdanızın Sıcaklığını İyi Ayarlamalısınız

Eğer evde ağda yapmak için ılık ağda kullanıyorsanız ısındıktan sonra bileğinizin iç kısmına bir miktar sürün yakmıyorsa ağdanızı yapabilirsiniz. Fakat yakıyorsanız biraz soğuması için bekleyin. Eğer soğumadan cildinize sürerseniz cildinizde yanığa sebep olabilir.

Bebe Pudrası Kullanın

Ağdayı uygulamadan önce cildinize az miktarda bebe pudrası sürerseniz kıllarınızın daha rahat alınmasını sağlarsınız. Özellikle terleyen kişiler mutlaka bebe pudrası kullanmalıdır. Çünkü bebe pudrası alanı kurutarak terlemeyi önleyecek ve daha rahat ağda yapmanızı sağlayacaktır.

Ağdanızı İnce Sürmeye Dikkat Edin

Ağdayı sürme evresinde mutlaka çok ince bir tabaka şeklinde ve eşit dağıtarak sürmeye çalışın. Ağdayı bu şekilde sürmek için spatula kullanabilirsiniz. Ağdayı sürerken ne kadar ince bir şekilde sürerseniz kıllarınızı o kadar rahat alırsınız.

Ağdanızı Tek Seferde Sürün

Özellikle bacağınıza ağda yaparken her seferinde ufak ufak bölümlere tekrar sürüp çekme işlemi yapmak yerine tek bir seferde sürün ve çekin. Aynı zamanda ağda bezini ağdanın üzerine yapıştırıp bastırdıktan sonra tek bir işlemde hızlı bir şekilde çekin. Bu şekilde kıllarınızı daha hızlı bir şekilde alabilirsiniz ve kıl kalıntıları da kalmaz. Aynı zamanda ağda bezi de çok fazla harcamayacağınız için tasarruf etmiş olursunuz.

Ağda Bezinizin Boyutlarına Dikkat Edin

Ağda süreğiniz zaman mutlaka ağda bezinizin boyutlarını aşmayacak seviyede sürün. Ağda bezinizi rahatlıkla tutarak çekmek için ağda bezinin alt bölümünde yeterli boşluğu bırakın. Ek olarak ağda bezini kıllarınızın çıkış yönünün tersine cildinizle paralel olacak biçimde çekmelisiniz.

Ağdanızın İçine Su Kaçmamasına Dikkat Edin

Ağdanızı ısıtacağınız sırada ağzını mutlaka iyi bir şekilde kapatın ve su kaçmamasına dikkat edin. Ağda işleminizi tamamladıktan sonra bebe yağı ile cildinizi ağda kalıntılarından temizleyin. Ağdadan sonra sıcak su ile yıkamak kızarıklığa sebep olabilir.

Bir Cevap Yazın

  1. Evde Ağda Yapmak için yorumda bulun

    Evde Ağda Yapmak için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Evde Ağda Yapmak için ilk yorumu yapabilirsin.