Sağlıklı Kahvaltı Önerileri

günün en önemli öğünüdür. Çünkü sabah uyandığımızda vücudumuz gece aç kaldığı için kahvaltı yapma gereksinimi duyar. Tüm gece saatlerce bir şey yemediğimizden ötürü sabah uyandığımızda midemize çok fazla yüklenmemiz gerekmektedir. Bunun için sizlere sağlıklı bir kahvaltı nasıl yapılmalı hakkında bilgiler vereceğiz.

Sağlıklı Önerileri

Sağlıklı Kahvaltı

  • Kahvaltıda tüketebileceğiniz besinlerin ilk başında tost gelmektedir. Ancak bu bildiğiniz bol kaşarlı ve sucuklu tost değil. Bu vereceğimiz tarifteki tostumuz son derece besleyici bir özelliğe sahip bir tosttur. İsmi ise chia tohumu serpiştirilmiş tosttur.  Bu vereceğimiz tarifteki tostumuz hem sağlık aşısından hem de tok tutucu özelliği sayesinde kahvaltı alışkanlığı olmayan veya sağlıksız beslenen kişilerin tüketebileceği bir besindir. Şimdi sizlere bu tostumuzun nasıl yapıldığı hakkında bilgiler vereceğiz. İlk önce yapmanız gereken malzemeleri temin etmenizdir. Malzeme olarak ise chia tohumu, kepekli ekmek, fıstık ezmesi ve muz kullanacağız. İkinci olarak ise yapmamız gereken tostumuzu hazırlamak olacaktır. Bir dilim kepekli ekmeğimiz üzerine temin ettiğimiz fıstık ezmemizi sürüyoruz. Daha sonra muzlarımızı fıstık ezmemizin üzerine sıralıyoruz ve chia tohumumuzu serpip afiyetle yiyoruz. Bu vermiş olduğumuz tarifi problemi olan okuyucularımızda uygulayabilirler.
  • Avokado birçok faydalı vitaminleri bünyesinde bulunduran bir meyvedir. Bu mucizevî besin kalp ve sindirim sisteminizi koruyaraktan sağlıklı bir birey olmanız açısından katkı sağlamaktadır. Vereceğimiz olan tarifimizde avokado kullanacağız. Avokado ve yumurtayı kullanaraktan sizlere muhteşem tada sahip bir tarif vereceğiz. Bu tarifimizde ise ilk yapmanız gereken kepek ekmeğini tost makinesinde kızartmalısınız. Daha sonra yapmanız gereken ise avokadoyu temizleyip limon suyu ve tuz ile harmanlayıp püre haline getirmek olacaktır. Bu yapmış olduğunuz avokado püresini kepek ekmeği üzerine süreceksiniz. En son yapacağınız işlem ise az yağda omlet yapmak olacaktır. Yapmış olduğunuz omleti pürenin üzerine koyup afiyetle yiyebilirsiniz. Yanında yeşillikte tüketebilirsiniz.
  • Diğer bir tarifimiz ise kabak ile yapılmış olan omlettir. Bunun için yapmanız gereken peynir ve kabağı rendelemek olacaktır. Rendelemiş olduğunuz malzemenizin üzerine 2 adet yumurta, tuz ve karabiber ekleyeceksiniz. Son işlem olarak ise az yağda omlet şeklinde pişirmek olacaktır. Yeşillikle aranız iyi ise yeşillikle tüketebilirsiniz.
  • Sabah kahvaltı yapmayı çok sevmiyorsanız atıştırmalık olarak cevizli ve muzlu yulaf ezmesi tüketebilirsiniz. Cevizli ve muzlu yulaf ezmesinin yapılışı ise kaynar suya yulaflarımızı yumuşayıncaya kadar bırakacağız ve içerisine muz, bal, ceviz, bal ve süt ilave edeceğiz. Böylelikle tarifimiz hazır hale gelecektir.

Bir Cevap Yazın

  1. Sağlıklı Kahvaltı Önerileri Sağlıklı Kahvaltı Önerileri için yorumda bulun

    Sağlıklı Kahvaltı Önerileri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Sağlıklı Kahvaltı Önerileri için ilk yorumu yapabilirsin.