Kot Pantolon Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Birçoğumuzun gardırobunda sayısızca kot yer almaktadır. Ancak şu bir gerçektir ki tüm kotlarımızı giymemekteyiz. Bunun sebebi ise sadece yanlış yapılmış bir tercihtir. Yanlış yaptığımız tercihlerden dolayı kotlara vermiş olduğumuz parada boş yere gitmiş oluyor. Sizlere doğru bir kot pantolon seçmeniz açısından ve paranızın boş yere gitmemesi için bilgiler vereceğiz. Bu sayede kotlarımızı gönül rahatlığıyla giymiş olacağız.

Kot Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kot Pantolon Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • İlk önce yapmanız gereken şey beden seçmek olacaktır. Denediğiniz zaman size dar gelen kıyafetleri seçmelisiniz. Bol kot seçerseniz kotta esneme payını da kattığımız zaman birkaç giyimden sonra daha çok bollaşacaktır. Böylelikle sizde beğenmeyip bir daha giymemiş olacaksınız. Bu yüzden kendi bedeninizden bir bedende olsa dar kot seçmelisiniz.
  • İkinci olarak ise bakmanız gereken kot pantolonunuzun bel yüksekliğidir. Kot pantolonlar üç tür bel yüksekliğine sahiptir. Bunlardan birincisi düşük bel kotlar ikincisi ara bel kotlar üçüncüsü ise yüksek bel kotlardır. Bu 3 tip kot türünden en çok kullanılmakta olan ara bel ve yüksek bel kotlardır. Çünkü rahat etmeniz açısından bu iki kot türü son derece iyidir. Düşük bel kotu sizlere önermiyoruz.
  • Üçüncü olarak ise kot seçiminde dikkat etmeniz gereken husus paça boyudur. İspanyol paça kot pantolonları dolgu topuk ayakkabılarla tercih edebilirsiniz. Böylelikle bacak boyunuzu daha uzun göstermiş olacaksınız. Dar paça bir kot modeli kullanıyorsanız her ayakkabı ile bu modeli kullanabilirsiniz. Bilek boy kotunuzu spor ayakkabılarla kombinlerseniz böylelikle şık bir görüntü elde etmiş olursunuz.
  • Dördüncü olarak ise kotunuzun rengine karar vermelisiniz. Koyu renkte olan kotlar çok fazla lekeyi belli ettikleri için sıklıkla yıkanmaktadır. Çok fazla yıkandığı içinde renkleri erken solmaktadır. Böylelikle sıklıkla koyu renk kot almış olacaksınız. Ancak şunu da belirtmek isterim ki koyu renk kotlar her zaman daha şık bir görüntü elde etmemizi sağlamaktadır. Koyu renkte olduğu içinde üzerine her renkte kıyafeti kaldırabilir.
  • Kalçalarınız dolgun ise dikkat etmeniz gereken bir konu pantolonunuzun cepleridir. Yüksek bel pantolonunuz varsa bu pantolonunuzun cepleri ise hem küçük hemde çok fazla yukarıda ise kalçalarınız çok büyük gösterecektir. Siz siz olun küçük cepli ve yukarı doğru çok fazla çıkmış kotu gardırobunuzda bulundurmayınız.
  • Yırtık bir kota sahip iseniz öncelikle dikkatli olmanız gerekmektedir. Çünkü ani hareket yaptığınızda yırtık olan kısımlar daha da genişler ve kötü bir görüntü elde etmiş olursunuz.

Bir Cevap Yazın

  1. Kot Pantolon Kot Pantolon Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler için yorumda bulun

    Kot Pantolon Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Kot Pantolon Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler için ilk yorumu yapabilirsin.