Rüyada yılan görmek

Yılan, Türkiye'nin dışında birçok ülke kültüründe de güçlü bir sembol olarak kabul edilir.

Rüyada sıklıkla görülen hayvanlardan birisi de yılandır. Oldukça karmaşık bir sembol olan yılan hem olumlu, hem de olumsuz yorumlanabilir. Rüyanızda karşınıza çıkan yılanı nasıl tabir edeceğiniz en sonunda yine size kalmış bir şeydir. Çünkü bu durum kişisel deneyimlerinizle ve yörenizde yılanın nasıl değerlendirildiğiyle doğrudan alakalıdır. Örnek vermek gerekirse, evcil hayvan olarak yılan besleyen biriyseniz rüyada yılan görmek sizin için farklı bir anlam ihtiva eder. Ancak çoğu insan gibi yılan fobisi olan ve yılandan çok korkan biriyseniz, bu rüya da farklı yorumlanabilir. Öte yandan yılan Türkiye’nin dışında birçok ülke kültüründe de güçlü bir sembol olarak kabul edilir.

Korkunun sembolü: Yılan!

Çoğu insan için yılanın fotoğrafı dahi bir korku sebebidir. Yılanlar öngörülemezdir ve hiçbir uyarı vermeden, her an size saldırabilir. Bu yüzden rüyanızda gördüğünüz yılan, hayatınızda hiç kestiremeyeceğiniz ve sizin kontrolünüzde olmayan bir tehlikeye işaret edebilir. Bilinmeyen bir şeyden korkmanız gerekebilir.

Gizli tehlikelere işaret eder

Yılanların bir diğer bilindik özelliği de gözle görülmesi çok zor olması ve çalılıkların arasında çok iyi gizlenebilmesidir. Zaten bu yüzden yılan gizli tehditlerin ve ihanetlerin de sembolü olmuştur. Harekete geçmek için uygun fırsatı kollayan yılanlar sizi rüyada ısırdıysa, gerçek hayatta sizi bir tehlike bekliyor olabilir. Henüz farkında olmadığınız bu tehlikeye karşı tetikte olmanızda fayda var. Şayet rüyada bebek bir yılan görürseniz bu da tehlikeyi çok hafife aldığınız anlamına gelebilir. Eğer yılanı öldürürseniz veya ölü bir yılan görürseniz, bu da bahsi geçen tehlikeyi bertaraf ettiğiniz ve artık bu konuda endişelenmemeniz gerektiğine yorumlanabilir.

Yılan bilinçaltının bir mesajı olabilir

Yerde sürünen diğer birçok hayvan gibi yılan da bilinçaltınızın bir mesajı olabilir. Bazen suyun üzerinde yüzen bir yılan, içinize attığınız ve kimselere söylemeyip bastırdığınız duyguların bir dışavurumu olabilir. Eğer rüyanızda yılanı bir kutunun içinde görürseniz, bu bilinçaltınızın bir kısmında yer alan gizlemek istediğiniz anıları simgeleyebilir.

NOT: Tüm bu yorumlar tevile açıktır, rüya ile sakın ama sakın amel etmeyin. Rüyada yılan görmek dünyanın sonu değildir.

Bir Cevap Yazın

  1. Rüyada yılan görmek için yorumda bulun

    Rüyada yılan görmek için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Rüyada yılan görmek için ilk yorumu yapabilirsin.