Rüyada at görmek

Asırlardan beri insanoğluna hizmet eden atın temsil ettiği birçok anlam vardır. Bu yüzden rüyada at görmenin tek bir karşılığının olduğu söylenemez. Gücü, otoriteyi ve zenginliği simgeleyen atın nalı ise çocuk ve torunlarla alakalı gelişmeler yaşacağınıza işaret eder.

“Rüyanız hayrolsun” dedikten sonra rüyada at görmekle ilgili yorumları sıralamaya başlayabiliriz.

  • Ehlileştirilmiş, uysal ve binicisinin emirlerine uyan bir atın yavaşça ilerlediğini görmek: Gücün, prestijin, itibarın ve zenginliğin keyfini süreceğiniz anlamına gelir. Keza atı bir direğe bağlamak da aynı anlamı ifade eder.
  • Atın kuyruğu ne kadar uzunsa, biniciyi gerçek hayatta o kadar kişi izler. Eğer kuyruk çok kısaysa, bu da tam zıttını simgeler. Atın her bir parçası ve uzvu, emir verenin altında çalışan farklı kişilerin karşılığıdır.
  • At binmek: gören düzgün bir adama hizmet ediyor veya dürüst birinin hizmetine talip demektir.
  • Kızgın, dört nala koşan veya şaha kalkan at binmek: Kızgın, nankör ve bilinçsiz insanları simgeler.
  • Engelin üzerinden aşan at: Arzu ve istekleriniz kısa süre içinde karşılığını bulacak, gelecekte para ve bolluk sizi bekliyor olabiilr.

Rüyada at ölürse?

Yukarıda yer alan atla ilgi rüyaların tanımlarına yer vermeye çalıştık. Peki ya rüyada at ölürse? Ölümün genellikle hayra yorulmadığı herkesçe bilinir. Atların ölümü de buna dahildir.

Evet, rüyada sürdüğünüz veya size ait olan bir atın ölümünü gördüyseniz bu evinizi veya işinizi kaybedeceğiniz anlamına gelir. Aslında at, size ait olan şeyi simgeler. Atın ölümü size ait olan iş veya mülkü kaybetmenizi simgeleyebilir. Rüyada atın kuyruğunun kesilmesi, varsa çocuğunun veya akrabalarından birinin gözleri önünde öleceğine işaret olabilir.

Rüyada bir at tarafından saldırıya uğramak da hiç hayra alamet değildir. Nankör birisinin karşınıza çıkıp engel olacağını ve bu kişiyi cezalandırmanız gerektiğini simgeleyebilir.

Sizin de anlayabileceğiniz üzere rüyada at görmek çoğu zaman iyi ve olumlu şeyleri ifade etmiyor. Ancak burada yazan bilgileri gerçek kabul edip rüya ile amel etmek vahim bir hata olacaktır. Gördüğünüz her rüyayı herkese anlatmayıp kendi içinizde tutmanızda fayda var.

Bir Cevap Yazın

  1. Rüyada at görmek için yorumda bulun

    Rüyada at görmek için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Rüyada at görmek için ilk yorumu yapabilirsin.