Gece uyurken kıvırcık saçlarınızı koruyun!

Kıvırcıklarınızı nasıl koruyacağınızı ve onlara zarar vermeden nasıl rahat bir uyku çekebileceğinizi merak ediyorsanız, yazıyı okumaya devam edin.

Saçlarınız doğal veya sonradan kıvırcık olabilir, herhalukarda gece yatarken kıvrımların kaybolması can sıkıcıdır. Özellikle sabah uyandığınız zaman karman çorman olan bir saç şekliyle uyanmak ve yastığın üzerine yapışan saç tellerini ayıklamak istemiyorsanız, gece yatmadan önce bazı ufak önlemler almanız gerekecektir. Kıvırcıklarınızı nasıl koruyacağınızı ve onlara zarar vermeden nasıl rahat bir uyku çekebileceğinizi merak ediyorsanız, yazıyı okumaya devam edin.

Ananas yöntemi işe yarıyor

En yaygın kıvırcık saç koruma yöntemlerinden birisi budur. Saçlarınızı tıpkı bir ananas gibi başınızın en üstünde bir araya getirin. At kuyruğu yapar gibi, topladığınız saçın ortasına bir saç lastiği ile topuz yapın ve gece mışıl mışıl uyuyun. Eğer saçınız çok uzunsa ve bu işlemi tek seferde yapamıyorsanız, iki ayrı topuz yapmanız gerekebilir. Kıvırcıklar en tepede toplanacağı için saçınız daha az zarar görür.

Çıtçıtlar ne güne duruyor?

Eğer saçınız kısaysa ve kıvırcıklarınızın yine de zarar görmesini istemiyorsanız, çıtçıt kullanmanız akıllıca olacaktır. Başınızın üstündeki her bölgeden bir tutam saçı tutun ve çıtçıtlarla sabit durmalarını sağlayın. Şayet saçınız hepten kısaysa çıtçıtlar gece yattığınızda rahatsız edebilir. Daha hafif bir yastık kullanarak bu sorunu aşmayı deneyebilirsiniz.

Havluyu kullanabilmeniz de mümkün

Çoğu kadın bu yöntemi tuvalet kağıdını başının etrafında dolaştırarak uyguluyor olsa da, bunun çok da estetik olmadığı noktasında ortak bir kanı mevcut. Dilerseniz temiz bir havluyu saçınızı etrafına sararak gece yatarken, farkında olmadan yatakta dönerken kıvırcıklarınızın zedelenmesini önleyebilirsiniz.

Dalgalı saçlar için uygun çözüm yolu

Eğer kadınların hem sevdiği, hem de şikayet ettiği türden çok dalgalı bir saça sahipseniz iki yandan sarkan saç örgüsü çok güzel bir çözüm yolu olacaktır. Dalgalı olduğu için bir türlü derli toplu durmayan saçları yola getirmek ancak saç spreyi kullanmakla mümkün olabilir. Deniz tuzunun kullanıldığı bu spreyler sayesinde saçınızı omzunuzun her iki yanından örüp sarkıtabilirsiniz. Sabah uyanıp örgüyü çözdüğünüzde eski kıvırcıklarınız yerli yerine gelecektir, içiniz rahat olsun. Tuvalet kağıdı ve havluya kıyasla daha hoş bir çözüm yolu olduğu kesin.

Bir Cevap Yazın

  1. Gece uyurken kıvırcık saçlarınızı koruyun! için yorumda bulun

    Gece uyurken kıvırcık saçlarınızı koruyun! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Gece uyurken kıvırcık saçlarınızı koruyun! için ilk yorumu yapabilirsin.