Kilo Verme Yöntemleri

Üzerinizde gereksiz bir fazlalık olduğunu hissediyorsanız, sağlıklı yaşam adına kilo verme yöntemlerini deneyebilirsiniz. Diyet listesi ve hareket düzeyiniz en temel belirleyici olacaktır.

Seveceğiniz Bir Diyet ve Spor Rutini Oluşturun

Kilo verme yöntemi için genel geçer bir kural belirlemek gerekiyorsa, yapacağınız diyeti ve sporu sevmeniz en önemli konudur. Çünkü başarılı olmayan, yarım kalan tüm zayıflama serüveninde insanlar bıkkınlık hissi, zorla bir şey yapıyor olma durumuna bağlı ters etki yaşayabilmektedir.  Seveceğiniz bir diyet ve spor rutini, hedeflerinize ulaşırken depresyona girmemenizi sağlar. Bu da devamlılığı getirecektir. Sevdiğiniz yiyeceklerden kısıtlama yapmak, yüksek enerjili yiyeceklerden uzaklaşmak ancak sevdiğiniz bir şeyi yaparken zorlamaz.

Kaslarınızı Artırın

Kilo vermek için en gerçekçi yöntemlerden biri metabolizmanızdaki kas oranını artırmak ve bu sayede hızlı bir bünye oluşturmaktır. Kaslarınız ne kadar çok olursa, vücudunuz o kadar hızlı yağ yakar. Hatta oturduğunuz yerde bile daha fazla kalori harcamaya devam edersiniz.  Ayrıca spor alışkanlığınızın da sağlıklı bir süreçte olduğunun göstergesi olacaktır. Kilo verirken sürekli kardiyo yaparsanız anlık metabolizmanızı hızlandırmış olursunuz. Fakat ağırlıkla beraber kardiyo antrenmanları kalıcı kaslar oluşturur ve bu da size uzun vadede avantaj sağlar.  Yani yağlarınızı eritirken yeni kaslar oluşturursunuz. Yeni kas oluştuğunu anlamak için spor ertesi vücudunuzun acıdığını hissetmeniz gerekir. Yeni sitemizi Dietto linkinden inceleyebilirsiniz. Yaz gelmeden bu diyet gıdası hakkında bilgi için https://www.youtube.com/watch?v=QB8UyDb6bPg bu videoyu izleyebilirsiniz.

Glisemik Endeksi Düşük Besinler Tüketin

Kan şekerinizi aniden yükseltmeyen besinlere odaklandığınızda vücudunuzun yağ depolama oranını azaltmış olursunuz. Çünkü enerjiye dönüşüm süresi az olduğu için yağ deposuna gitme süresi de gecikir. Karşılaştırmalı anlatmak gerekirse, şekerli bir yiyecekle sade haşlanmış bir makarnanın glisemik endeksi farklıdır. Birinin 90-100 arasıyken diğerinin 60 civarı değeri vardır.  Besin değeri, içerdiği vitamin vs. açısından da sade haşlama makarna, şekerli yiyeceklere göre daha sağlıklı enerji kaynağıdır. Protein içeren yiyeceklerin glisemik endeksi çok düşüktür. Et ürünleri bunun başında gelir. Sebzeler, doğal haliyle tüketilen yiyecekler yine kan şekerinizi zorlamaz. Yağ depolamasına hızlı neden olmaz.

Stresi En Aza İndirin

Stresle kilo arasında ilişki vardır ve diyet listesi kadar etkili olabilir.  Çünkü strese girdiğinizde vücudunuz kendini savunmaya alır ve yavaşlamaya başlar. Bu da metabolizma hızınızı azaltan, toksin biriktiren bir durumdur. Rahat bir ruh halindeyken kendinizi daha inmiş hissetmeniz de bu yüzdendir. Herkesin kontrol edemediği stres kaynakları olabilir, fakat kendi kendinize durumu tersine çevirebilirsiniz. Zihnin fiziksel özelliklerde baskın bir etkisi olduğunu unutmamak gerekir.

Bir Cevap Yazın

  1. Kilo Verme Yöntemleri için yorumda bulun

    Kilo Verme Yöntemleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Kilo Verme Yöntemleri için ilk yorumu yapabilirsin.