Kilo Verdiren Çaylar

Sağlıklı, çekici, fit ve güzel görünen bir fiziğe sahip olmak; erkek ya da kadın fark etmeksizin hepimizin ortak arzuları arasında yer alıyor.

Öyle ki zayıflamak ve formda kalmak adına saatlerce spor yapıyor, diyetisyenler tarafından tavsiye edilen diyet programlarını uygulamaya çalışıyor ancak çoğu zaman istediğimiz kilomuza ulaşamıyoruz.

Bu yazımızda düzenli olarak tükettiğiniz takdirde kısa bir sürede kilo vermeye başlayacağınız, yağ yakıcı çaylardan bahsetmek istiyoruz. Kilo verdiren çayları diyet programınıza ekleyerek, metabolizmanızın hızlanmasını sağlayabilir; iştahınızı kontrol altında tutabilirsiniz.

Ancak, önemle hatırlatmak istiyoruz ki tek başına bitki çayı tüketerek zayıflamaya çalışmanız; maalesef ki istediğiniz sonucu elde etmenize tek başına yeterli olmaz. Bitki çaylarını tükettiğiniz zaman dilimi boyunca beslenmenize de dikkat etmeli, düzenli olarak spor yapmayı ihmal etmemelisiniz.

İşte, kilo verdiren bitkisel çaylar listemiz:

  • Yeşil Çay

Kilo verdiren bitkisel çaylar listemizin ilk sırasında bulunan yeşil çay; toksinlerin vücudumuzdan dışarı atılmasına yardımcı oluyor, metabolizmamızı hızlandırıyor ve yağ yakımını kolaylaştırıyor.

2014 yılında yapılan bilimsel çalışmalar doğrultusunda en çok kilo verdiren çay unvanına sahip olan yeşil çay ile zayıflamak için bir fincana 2 çay kaşığı yeşil çay yaprağı koyun ve fincana sıcak su ilave edin. Dilerseniz çayı tatlandırmak için çayınıza 1 çay kaşığı bal da ekleyebilirsiniz.

  • Zencefil çayı

Kişinin kilo vermesine katkıda bulunmanın yanı sıra iştah kesici bir özelliği bulunan zencefil çayı; bu yönüyle gün içerisinde gereksiz abur cubur tüketiminizi de sınırlandırmış oluyor.

Açlık duygularını ciddi oranda bastıran zencefil çayı; sindirim sistemini daha aktif bir hale getiriyor ve tuvalete çıkmanızı da kolaylaştırıyor.

Zencefil çayı ile kilo vermek adına bir miktar zencefil kökünü kaynar suyun içine ilave edin. Ardından çayın 10 dakika boyunca demlenmesini bekleyin. 10 dakikanın sonunda çayınızı afiyetle tüketin.

Zencefil çayını günde 2-3 bardak içerek, kısa bir sürede çayın etkilerini görmeye başlayabilirsiniz. İsterseniz çayın içine birkaç damla taze limon suyu ilave ederek, çayınızı tatlandırabilirsiniz.

  • Karahindiba Çayı

Düşük kalorisi ile ön plana çıkan Karahindiba çayı yağ yakıcı çaylar listemizin bir diğer üyesi. Kilo kaybını teşvik eden bu çay; aynı zamanda iştahı da kesiyor.

Karahindiba çayını hazırlamak için bir çaydanlığa 2 çay kaşığı karahindiba kökü koyun. Çayın üzerine 2 su bardağı su ekleyin ve çayı 10 dakika boyunca kaynatın. Kaynayan çayı süzün ve 5 dakika demlenmeye bırakın.

Bu çayı günde 2-3 bardak olacak şekilde tüketebilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

  1. Kilo Verdiren Çaylar için yorumda bulun

    Kilo Verdiren Çaylar için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Kilo Verdiren Çaylar için ilk yorumu yapabilirsin.