Cilt Lekelerine Ne İyi Gelir?

Ciltteki melanosit hücre üretimindeki artışa bağlı olarak gelişen ve zaman içerisinde yüzümüzde ve cildimizin diğer bölgelerinde belirgin bir boyuta ulaşan cilt lekeleri; genellikle güneş ışınlarına uzun bir zaman dilimi boyunca maruz kalmamız sonucunda oluşsa da yaşın ilerlemesi, genetik etkenler, aşırı sigara tüketimi de cilt lekelerine neden olabiliyor.

Özellikle diyabet hastalarında, menopoz dönemine giren bayanlarda, yanlış cilt bakım ürünü kullanan kişilerde, beslenme programlarında yeterli C ve B12 vitaminlerine yer vermeyen kişilerde daha sıklıkla görülen bu lekeler; bayanların kendini mutsuz hissetmesinin en önemli etkenlerinden biri olarak karşımıza çıkıyor.

Bu yazımızda cilt lekelerinden muzdarip olan bayanlar için cilt lekelerine ne iyi gelir? sorusunu yanıtlamak ve cilt lekelerini gideren maske tariflerine kısaca yer vermek istiyoruz.

Yüzdeki Lekeler Nasıl Geçer?

  • Cilt lekelerine iyi gelen Hint Yağı Maskesi

Cildi beslendiren ve nemlendiren Hint yağı; aynı zamanda yaşın ilerlemesine bağlı olarak kişide görülen cilt lekelerinin rengini açarak, leke oluşumunu azaltıyor.

Cilt bakımında yüzyıllardır kullanılan bu mucizevi yağ; iyileştirici özellikleri sayesinde kişinin cilt leke problemine son vermesine olanak tanıyor.

Hint yağı sayesinde cilt lekelerinizi tedavi etmek adına temiz bir pamuk yardımıyla günde 2 kez olacak şekilde cildinizdeki lekelerin üzerine bir miktar Hint yağı sürün.

Birkaç dakika boyunca parmak uçlarınızla sorunlu bölgeye masaj yapın. 15 dakika bekledikten sonra cildinizi bol ılık suyla durulayın.

  • Cilt lekelerini yok eden Domates Suyu

Ciltte bulunan çil, kahverengi leke, koyu leke oluşumunu ciddi oranda azaltan domates suyu; koyu cilt lekelerinin rengini en az birkaç ton açıyor.

Cilt lekelerinizden domates suyu sayesinde kurtulmak için bir adet domatesi çatalla ezerek püre kıvamına getirin. Ardından elde ettiğiniz domates suyunu yüzünüzdeki kahverengi ve koyu renkli lekelerin üzerine iyice yedirerek sürün.15-20 dakika bekledikten sonra yüzünüzü bol ılık suyla durulamayı unutmayın.

  • Cilt Lekeleri için Kabartma Tozu Maskesi

Hassas bir cilt yapısına sahip olan kişilerin uzak durması gereken kabartma tozu maskesi; özellikle sivilce ve siyah nokta oluşumunu azaltan muhteşem bir maske olarak biliniyor.

Sivilce ve siyah noktaları yok etmekle kalmayan kabartma tozu maskesi; ciltteki güneş yanıklarına, çillere ve koyu kahve lekelere de iyi geliyor.

Kabartma tozu maskesini hazırlamak için öncelikle 2 yemek kaşığı kabartma tozu ile yarım fincan sıcak suyu bir kasede karışım macunumsu bir kıvama gelene dek karıştırın.

Ardından elde ettiğiniz karbonat maskesini tüm yüzünüze dairesel hareketlerle masaj yaparak, sürün. 10 dakika bekleyin ve cildinizi bol soğuk suyla durulayın.

Yukarıda sizinle paylaştığımız yöntemlerden birini deneyerek, en kısa sürede daha sorunsuz ve parlak bir cilde sahip olabilirsiniz!

 

Bir Cevap Yazın

  1. Cilt Lekelerine Ne İyi Gelir? için yorumda bulun

    Cilt Lekelerine Ne İyi Gelir? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Cilt Lekelerine Ne İyi Gelir? için ilk yorumu yapabilirsin.