İş Yaşantınızda Yapmamanız Gerekenler

Günümüzde ekonomik sıkıntıların artış göstermesi ve insanların büyük bir kısmının çalışma hayatına girmesi sonucunda çeşitli kariyer planlamaları yapılmaktadır. Bu yüzden de bayanların iş hayatında yer alması  ile birlikte rekabete katılan bayanların en fazla düştüğü hatalardan sizlere söz etmek istiyoruz. Eğer yeni bir iş hayatına başlangıç veriyorsanız; bu davranışları sergilememeye gayret ediniz.

İş Yaşantınızda Yapmamanız Gerekenler Nelerdir?

İş Yaşantınızda Yapmamanız Gereken

  • Ofis Dışındaki Kişilerle Görüşmemek

Kadınlar genellikle iş yaşantısına girdiklerine ve özellikle de yeni başladıkları işyerlerinde çeşitli sorunlar yaşamaktadırlar. Bu sorunları yaşamamak için ve biraz olsun kariyerlerinde olumlu adımlar atmaları adına ne kadar çok çevreye sahip olurlarsa o kadar fazla yükselme sağlarlar. Bu yüzden de sadece ofisinizde bulunan kişilerle görüşmeyin, onlar haricinde sektörünüzde bulunan diğer kişilerle de iletişime geçmeye çalışın. Ne kadar fazla kişiyle görüşme sağlarsanız o kadar çok iş fikri sizleri beklemektedir. Böylece işyerinizden memnun kalmadığınız zaman tahmin edemeyeceğiniz fazlalıkta iş imkanları karşınıza çıkacaktır. Referanslarınızda artış meydana gelecektir. Her girdiğiniz işte o kadar fazla deneyim edineceksiniz.

  • Maaşınıza Göre Hareket Etmeyin

Bazı işverenler, hatta birçoğu günümüzde ne kadar düşük maaşla çalışan bulurlarsa onlara daha fazla imkan sağlamaya devam ediyorlar. Bu yüzden bir işe maaşı düşük olmasına rağmen zorunluluktan girdiğinizi kesinlikle düşünmeyin. Çalışırken maaş tutarınızı geri planda bırakın. Sadece işinize odaklanın. Böylece ileriki dönemlerde yüksek maaşla iyi yerlere geleceğinize emin olabilirsiniz.

  • Riski Hayatınızdan Silmeyin

Risk hayatımızın her alanında olması gereken ve mutlaka başvurmamız gereken stratejilerden sadece bir tanesidir. Ancak tek bu madde bile size çok fazla yardım sağlayacaktır. Herhangi bir risk almadan iş hayatınızda devam etmeniz genellikle aynı basamaklarda dolanmanız anlamına gelmektedir. Ancak risk almaya başlamak kariyerde yükselmeyi de sağlayabilir.

  • Ev Almayı Aklınızdan Çıkarın

Günümüzde yapılan en büyük hatalardan bir tanesi bayanların hemen mezun olup çalışma hayatına girerek evliliğe geçmeleri sonucunda sadece birkaç yıl içerisinde ev almak istemeleridir. Oysa öncelikle kariyerinizi ve iş yaşantınızda büyümeyi hedefleyin. Aklınızı borçlarla yormaya ya da bulandırmaya gerek yok. Zaten siz kariyerinizde yükselince, borç yapmadan bile ev alabileceksiniz.

  • Yardımlaşmayı Aklınızdan Çıkarmayın

Yardımlaşmak hem dini, hem de etik kurallarımız içerisinde mutlaka yapmamız gereken bir eylemdir. İş arkadaşlarımızla evde ailemizden daha fazla zaman geçirmekteyiz. Bu yüzden de ailemize yaptığımız yardımı onları da yapmamız gerekiyor. Başkalarına yardım etmek hiçbir zaman kariyerinize zarar vermez.

Bir Cevap Yazın

  1. İş Yaşantınızda Yapmamanız Gerekenler İş Yaşantınızda Yapmamanız Gerekenler için yorumda bulun

    İş Yaşantınızda Yapmamanız Gerekenler için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İş Yaşantınızda Yapmamanız Gerekenler için ilk yorumu yapabilirsin.