Sanat Severlerin Aşık Olacağı Muhteşem Oteller: Sanat Otelleri

Geçmişten günümüze sadece turizm ve konaklama gibi konularda hizmet vermekte olan oteller, artık günümüzde belirli bir konsept üzerine hizmet verebilmektedir. Ülkemizde ve dünyada ise bu tür otellerin örneklerine sıkça rastlayabilmemiz mümkün. Oteller bu sayede, sadece konaklama olmaktan çıkıp, daha birçok amaç için rahatlıkla kullanılabilirken, gerek atmosfer, gerek görsellik ve gerekse konsept bakımından en iyi otellerle karşılaşmanıza neden olabiliyor diyebiliriz. İşte tam da bu konuda önümüze çıkan sanat otelleri, dünyanın birçok ülkesinde bulunmakta ve ziyaretçilerine her daim kapılarını aralamaktadırlar.

The Surrey Hotel- New York

1962 yılında inşa edilmiş olan bu otel, kurulduğu tarihten bu yana birçok ünlü ismi içerisinde barındırmıştır. Son derece şık bir dekorasyona sahip olan bu bina, içerisinde oldukça önemli sanat koleksiyonlarını da sergilemektedir. Birbirinden ünlü ressamların tabloları, önemli sanat eserleri ve sanata dair birçok motif, The Surrey sınırları içerisinde sizleri beklemektedir.

The First Luxury Art Hotel- Roma

Roma zaten tarih ve sanatla ünlü bir şehir olarak karşımıza çıkarken The First Luxury Art Hotel ise bu konsepti bozmamış, hem sanat hem de tarihi yanıyla ziyaretçilerini ağırlamak adına inşa edilmiş bir oteldir. 19. Yüzyıldan kalma olan bu otel, zaman içerisinde restore edilmiş ve günümüzdeki halini almıştır. Söz konusu otelin en önemli özelliklerinden biri, terasında Roma’yı 360 derece görebiliyor olmanızdır. İçerisinde yer alan sanat figürlerinin ise ayrı bir güzelliğine sahip olduklarını söylemek yanlış olmayacaktır.

Hotel Eclat- Pekin

Pekin’in tam olarak göbeğinde bulunan bu otel, hem müze hem de sanat merkezi şeklinde tasarlanmıştır. Oldukça devasa görsel ışık şölenlerinin mevcut olduğu bu otelde, heykeller, tablolar, sanat koleksiyonları ve sanata dair aklınıza gelebilecek her türlü figür bulunmaktadır. Sanat severlerin en çok tercih ettiği otellerin başında yer alıyor olması ve gerçek anlamda bir sanat oteli olması, söz konusu otelin en önemli özellikleri olarak karşımıza çıkmaktadır.

The Art, A Hotel- Denver

Colarado’da bulunan bu otel, bölgenin en lüks otellerinden biri olarak bilinmektedir. Tasarım açısından oldukça dikkat çekici olan bu otel, çağdaş tasarımı içerisinde barındırmakta olan ve çağdaş tasarıma dair birçok eseri ziyaretçilerine sunmakta olan bir oteldir. İçerisinde çeşitli galerilerin yanı sıra, birbirinden farklı özel eserlerde bulunmaktadır. Sanat severlerin kendilerini alamayacakları ve büyülenecekleri bir otel olan The Art, A Hotel, genel anlamda rezervasyon ile ziyaretçi kabul eden bir oteldir.

 

Bir Cevap Yazın

  1. Sanat Severlerin Aşık Olacağı Muhteşem Oteller: Sanat Otelleri Sanat Severlerin Aşık Olacağı Muhteşem Oteller: Sanat Otelleri için yorumda bulun

    Sanat Severlerin Aşık Olacağı Muhteşem Oteller: Sanat Otelleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Sanat Severlerin Aşık Olacağı Muhteşem Oteller: Sanat Otelleri için ilk yorumu yapabilirsin.