Evde Diş Beyazlatmanın En İyi Yolu Nedir?

Evde diş beyazlatma yöntemlerinin birkaç yolu vardır. En iyi diş beyazlatma ev ilaçlarından bazıları, muz kabukları, limonlar, karbonat, hindistancevizi yağı gibi ürünler bulunmaktadır.

Dişler, insanların fark ettiği ilk şeylerden biridir hem sağlığımıza hem de görünüşümüze değer verdiğimizin bir işaretidir. Bugün, evde diş beyazlatma hakkında en iyi ev ilaçlarını listeledik. Bu nedenle, her yöntem için tartışmamızı okuyun ve kontrol edin.

Muz Kabuğu Diş Beyazlatma

Şimdiye kadar bir muzun kabuğunun daha beyaz, daha hoş görünümlü doğrayıcılar için ihtiyacınız olan şey olabileceğini biliyor olabilirsiniz!

Muz, bol miktarda besin sağlayan tropikal bir meyvedir – potasyum, lifi ile yüklüdür ve yemesi kolaydır. Kabuğu atmadan önce dişlerinizi daha beyaz yapmak için kullanmak isteyebilirsiniz.

evde diş beyazlatma

Limon Diş Beyazlatma

Diş beyazlatmaya düşündüğünüzde, rengi bozulmuş dişlere veda edebilirsiniz. Artık gülümsediğinde dişlerini kapatmak yok. Artı, o gülümseyen güveni geri getirin!

Dişin altında, dentin olarak bilinen başka bir sarı tabaka bulunur. Sarı katman (dentin) genellikle üst katman sıyrıldığında veya lekelendiğinde ortaya çıkar. Yani minede çirkin lekelerin gelişmesi nedeniyle dişlerinizin rengi beyazdan sarıya, kahverengiye veya beje dönüşebilir. Artık mine inceldiğinde dentin (sarı tabaka) daha görünür hale gelir. Korozyon, sert elementler nedeniyle kademeli olarak yıpranan sürekli sert doku kaybından kaynaklanmaktadır. Oluşum, çocuklardan yaşlılara kadar her yaştan insanı etkileyebilir.

Dişleri Beyazlatmak İçin Evde Karbonat Kullanmak

Karbonat, beyazlatma özelliklerinden dolayı çoğu ticari diş macununda popüler bir bileşendir. Bir çalışma, karbonat içeren diş macununun, dişlerimizdeki çirkin sarı lekeleri çıkarmada karbonat içermeyen diş macunundan daha etkili olduğunu gösteriyor. Bu bileşen hafif aşındırıcıdır ve dişlerinizdeki lekeleri temizlemeye yardımcı olur. Ayrıca ağzınızda alkali bir ortam yarattığı için bakteri üremesini engelleyerek diş ve diş etlerinizin sağlığını korumanıza yardımcı olur.

Hindistan Cevizi Yağı Kullanılarak Diş Beyazlatma

Hindistan cevizi yağı her şey için harika görünüyor! Sadece bakımı ve yemek pişirmek için kullanmayın, çünkü şaşırtıcı özellikleri onu anında diş beyazlatma için de ideal kılar! Mümkün olan en iyi sonuçları elde edebilmeniz için yağı düzenli olarak kullanılması gerekir.

Ağzınıza bir kaşık hindistancevizi yağı koyun ve 20 dakikaya kadar dişleriniz arasında iyice çalkalayın. Daha sonra yağı tükürün ve ağzınızı çalkalayın. Bu yöntem sizin için çok zaman alıyorsa, hindistancevizi yağını normal diş macununda olduğu gibi diş macununuza sürün ve fırçalayın.

Bir Cevap Yazın

  1. Evde Diş Beyazlatmanın En İyi Yolu Nedir? için yorumda bulun

    Evde Diş Beyazlatmanın En İyi Yolu Nedir? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Evde Diş Beyazlatmanın En İyi Yolu Nedir? için ilk yorumu yapabilirsin.