Evde Tırnak Bakımı İçin Doğal Yöntemler

Tırnaklarınızın şu anki görünümünden nefret mi ediyorsunuz? Manikür yaptırmak istiyorsan ama salona gitmek için gerçekten zaman bulamadıysanız üzülmeyin. Tırnaklarınızı en iyi şekilde korumak için gerçekten ayrıntılı bir işlemden geçmenize gerek yok. Sadece bir avuç dolusu malzemeyle tırnaklarınızın bakımını yapabilir ve kırılma gibi yaygın tırnak problemlerini önlerken parlak kalmasını sağlayabilirsiniz. Düzenli olarak tırnak boyası uygulama alışkanlığı olanlar, tırnaklarınızı şımartmak için biraz daha fazla çaba sarf etmelidir. Ve güzellik söz konusu olduğunda doğal yoldan gitmek gibisi yoktur.

Tırnaklarınıza bakım yapmak için hangi güzellik ürünlerini satın almanız gerektiğini vurgulamak yerine mutfak dolabınıza dönün ve birçok inanılmaz doğal içerik arasından seçim yapın. Başlamanız için işte güzel tırnaklar için birkaç evde tırnak bakımı yöntemleri;

Zeytin Yağı

Zeytinyağı gibi besleyici yağlar kullanmak, tırnak etlerini derinden besleyerek tırnaklarının parlak kalmasına yardımcı olabilir. Zeytinyağının harika nemlendirme özellikleri vardır ve bu nedenle çeşitli güzellik ilaçları için yaygın olarak kullanılmaktadır.

Nasıl yapılır: Tırnaklarınızı iyice temizleyin. Ardından küçük bir kase zeytinyağını ısıtın ve parmaklarınızı 15 dakika kadar derinleştirin. Bir havluyla silin ve en iyi sonuçlar için işlemi her gün tekrarlayın.

Limon Suyu

Limon suyu harika bir temizleyici görevi görür ve aynı zamanda renk değişimini gidermeye yardımcı olduğu bilinmektedir.

Nasıl yapılır: Bir çay kaşığı karbonatı küçük bir kase suyla karıştırın ve karışıma bir çorba kaşığı limon suyu ekleyin. Tırnaklarınızı yaklaşık 10 dakika bekletin. Daha sonra bir fırça yardımıyla tırnaklarınızı nazikçe fırçalayın ve yıkayın. Ayrıca iki çay kaşığı deniz tuzunu bir kase ılık suyla karıştırıp, bir çay kaşığı limon suyu ekleyip parmaklarınızı 10-15 dakika bekletebilirsiniz.

Evde Tırnak Bakımı

Gül Suyu

Gül suyu sadece bir ruh hali geliştirici görevi görmez, aynı zamanda tırnakları sağlıklı pembede tutmak için harikalar yaratır. Antiseptik, antibakteriyel ve antioksidan özelliklere sahiptir ve doğal bir nemlendirici görevi görür.

Nasıl yapılır: Parmaklarınızı iyice temizledikten sonra düzenli olarak gül suyu kullanın.

Bebek Yağı

Tırnaklarınız tekrar tekrar suya maruz kaldıklarında kuruma eğilimindedir. Bu yüzden tırnaklarınızın doğal nemini bebek yağı yardımıyla kilitleyin. Tırnaklarınızın kurumasını ve kırılganlaşmasını önlemek için her gün kaliteli bir bebek yağı ile tırnaklarınıza masaj yapın.

Vazelin

Vazelin, bu parlak görünümü eski haline getirmek için harikalar yaratabilir. Tırnaklarınıza her banyodan sonra ve uyumadan önce her seferinde kaliteli bir vazelin ile masaj yapmanız yeterlidir. Bir vazelin, tırnaklarınızın doğal nemini kaybetmesini önler ve dolayısıyla doğal olarak parlak görünmesini sağlar.

Bir Cevap Yazın

  1. Evde Tırnak Bakımı İçin Doğal Yöntemler için yorumda bulun

    Evde Tırnak Bakımı İçin Doğal Yöntemler için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Evde Tırnak Bakımı İçin Doğal Yöntemler için ilk yorumu yapabilirsin.