Düğün Organizasyonu Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hayatımızın aşkıyla bir ömür boyu yaşamanın sözünü verdiğimiz, en mutlu ve en özel günümüz olan düğünümüzün eksiksiz ve kusursuz bir şekilde geçmesini hangimiz istemiyoruz ki?

Sırf bu amaçla düğünümüzde giyeceğimiz gelinliğimizi aylar öncesinden seçiyor, güzelliğimiz ile misafirlerimizi kendimize hayran bırakmayı amaçlıyor, tepeden tırnağa şık ve özel görünmeyi diliyoruz.

Düğünümüzde giyeceğimiz gelinlik ve damatlıklarımız kadar düğün mekanının da şahane olması için düğün organizasyon firması olarak hizmet veren şirketler ile düğün günümüzden aylar öncesinde anlaşmanın yollarını arıyoruz.

Düğün organizasyonu yaparken dikkat edilmesi gerekenler başlıklı bu yazımızda gerek organizasyon firması gerekse düğün mekanı seçerken göz önünde bulundurmanız gereken bazı noktalara değinmek istiyoruz.

İşte, düğün organizasyonuna dair bilmeniz gerekenler:

  • Düğün mekanına ve konseptine uygun gelinlik seçiminde bulunun

Maalesef ki en büyük hatalarımız arasında önce gelinliğimizi ardından da düğün yerini seçmek yer alıyor.

Böyle bir durumda ise konsept ve kıyafet uyuşmazlığı yaşayabiliyor, gelinlik ya da ayakkabı tercihlerimizin düğünümüze gölge düşürmesine neden olabiliyoruz.

Böyle bir hataya düşmemek adına öncelikle düğün mekanınıza ve konseptinize karar vermeli, gelinlik, ayakkabı ve damatlık seçimini en sona bırakmalısınız.

Örneğin, bir kır düğünü yapmayı planlıyorsanız; taşlı ve gösterişli gelinliklerden uzak durmalı, doğa temasına uygun olan gelinlik seçiminde bulunmalı, kullandığınız ayakkabının da düğün mekanında sizi yarı yolda bırakacak nitelikte olmadığından emin olmalısınız.

  • Güvenilir bir organizasyon firması ile anlaşın

Düğün maliyetlerinin son zamanlarda giderek yükselmeye devam ettiği yadsınamayacak bir gerçek olsa gerek! Düğün fiyatlarının bu denli pahalı olması, bizi her ne kadar daha ekonomik hizmet sunan firmalara yönlendirse de maalesef ki sadece ucuz olduğu için internet üzerinden anlaştığımız bir firma, hayallerimizin suya düşmesine yol açabiliyor.

Bu yüzden sadece ekonomik olduğu için bir organizasyon firması ile anlaşma hatasına düşmemelisiniz. Mümkünse daha önce bir arkadaşınızın ya da akrabanızın düğününü organize eden yani referanslarına tanık olduğunuz bir firma ile anlaşmalısınız.

  • Organizasyon firması ile mutlaka sözleşme imzalayın!

Organizasyon firmasının beklentilerinizi ve verdiği teminatları tam anlamıyla karşılamasını istiyorsanız, firma ile sözleşme yapabilir ve düğününüzü ne kadar önemsediğinizi firmaya bu sayede iletebilirsiniz.

Böylelikle firmanın sözleşmede belirttiği teminatları eksiksiz bir şekilde karşılamasını da garantileyebilirsiniz.

Organizasyon şirketinden teminatlarını dile getirdiği bir demo talebinde bulunarak ve bu demoyu sözleşmenize eklettirerek de düğününüzde herhangi bir aksilik ya da eksiklik ile karşılaşmaktan kurtulabilirsiniz.

Bizden söylemesi.

Eşinizle bir yastıkta kocamanız dileğimizle…

 

Bir Cevap Yazın

  1. Düğün Organizasyonu Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler için yorumda bulun

    Düğün Organizasyonu Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Düğün Organizasyonu Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler için ilk yorumu yapabilirsin.