Saç Uzatma Yöntemleri

Sağlıklı, ışıldayan, canlı ve hacimli saçlara sahip olmak, hangi kadının en büyük arzuları arasında yer almıyor ki?

Ancak, daha güzel saçlara kavuşmak adına zaman zaman saçlarımıza uyguladığımız maşa, fön, röfle vb. işlemler derken, maalesef ki saçlarımızda kırıklar ve yıpranmalar ile karşılaşmak zorunda kalıyor; çözüm olarak da saçlarımızı kestirmeyi tercih ediyoruz.

Her ne kadar kısa saçlarla etrafta dolaşmaktan hoşlanmasak da saçlarımızı kestirerek, saçlarımıza eski sağlığını ve canlılığını yeniden kazandırmayı hedefliyoruz. Dışarıda upuzun saçları ile adeta ben buradayım, diyen kadınlar gördüğümüzde ise saçlarımızı kestirdiğimiz için son derece pişman oluyor ve hızlı saç uzatmanın yollarını araştırmaya koyuluyoruz.

Saç uzatma yöntemleri başlıklı bu yazımızda saçlarınızı kısa sürede uzatabilmenize yardımcı olacak bazı önerilerimizi sizlerle paylaşmak istiyoruz.,

İşte, en etkili ve pratik saç uzatma yöntemleri listemiz:

  • Soğan suyu ile saçlarınıza bakım yapın!

Etkisi bilimsel çalışmalar ile kanıtlanan, saçlara bakım yapan ve yeni çıkan saç köklerinin daha sağlıklı ve dayanıklı olmasına olanak tanıyan soğan suyu; en etkili saç uzatma yöntemleri listemizde ilk sırada bulunuyor.

Saç uzamasını teşvik eden soğan suyu, bir yandan da saçlara dipten uca bakım yaparak, saç dökülmelerini ve saç kopmalarını ciddi manada önlüyor.

Soğan suyunun bu özelliğinden en iyi şekilde yararlanabilmek adına 5 adet soğanı incecik olacak şekilde kıyın ve bir litre suda 1o dakika boyunca kaynatın. Ardından soğan suyunu soğumaya bırakın. Soğuyan soğan suyunu süzün ve saçlarınızı şampuanla yıkadıktan sonra soğan suyu ile durulayın.

Haftada 2-3 kez saçlarınızı soğan suyu ile durulayarak, kısa bir sürede saçlarınızın uzadığına ve gürleşmeye başladığına tanık olabilirsiniz.

  • Yumurta maskesi ile saçlarınızı besleyin!

Keratin olarak bilinen ve saçta bulunan doğal protein miktarının azalması, maalesef ki saçların sağlıksız olmasının ve yıpranmasının en önemli nedenleri arasında yer alıyor.

Öyle ki pek çok güzellik salonu ve kuaför, saça keratin yüklemesi yaparak, saçları besliyor ve nemlendiriyor. Ancak keratin yüklemesi olarak isimlendirilen bu işlem, maalesef ki pek çok kadının bütçesini sarsıyor.

Bütçenizi sarsmadan saçınıza protein yüklemek ve bu sayede saçlarınızın doğal bir şekilde daha hızlı bir şekilde uzamasını sağlamak adına saçlarınıza yumurta maskesi uygulayabilirsiniz.

Yumurta maskesini hazırlamak için bir yemek kaşığı zeytinyağını, 2 adet yumurtanın beyazını ve bir yemek kaşığı balı bir kasede güzelce çırpın. Ardından bu karışımı saç derinize masaj yaparak, uygulayın.

Maskeyi 15-20 dakika saçınızda bekletin. Son aşamada saçlarınızı şampuanla yıkayın.

Bu işlemi haftada bir kez olacak şekilde düzenli olarak tekrar edebilirsiniz.

 

 

Bir Cevap Yazın

  1. Saç Uzatma Yöntemleri için yorumda bulun

    Saç Uzatma Yöntemleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Saç Uzatma Yöntemleri için ilk yorumu yapabilirsin.