Aşk Evliliği Yapmak Mı, Mantık Evliliği Yapmak Mı?

planları yapan kişilerin büyük bir çoğunluğu kafasında soru işaretleri yaşar. Her ne kadar evlilik planı yaptığınız kişiyle tanışmış olsanız da aşk evliliği ve mantık evliliği arasında gidip gelebilirsiniz.

Günümüzde özellikle büyük şehirlerdeki yaşam şartları düşünüldüğü zaman birçok kadın için en doğru tercih mantık evliliği olarak görülmektedir. İnsanlar özellikle kadınlar ekonomik özgürlüklerini ellerine aldıkları zamanlarda bir insana olan bağlılıklarını azaltarak kendilerini ağırlıklı olarak kariyerlerine veriyor. Bu durum da istedikleri kişilerde aradıkları özelliklerin değişmesine sebep oluyor. Bu konuda kadın veya erkek fark etmeksizin eğer kariyerinde iyi bir noktaya gelmişse daha alt tabakadan birisiyle evlenmek yerine kendi statüsünde yer alan birisiyle evlenmeyi tercih ediyor.

Mantık Evliliği Nedir?

Mantık evliliği, evlenme planı yapan iki kişinin her konuda birbiriyle uyumlu olması ve bu yüzden bunu aile kurumuyla birleştirmek için yaptıkları evliliktir. Aslında mantık evliliği birçok kişi tarafından arada aşk olmaması olarak görünse de bu doğru değildir. Hatta aşk evliliği ve mantık evliliği yapan çiftler araştırıldığında aşk evliliklerinde mantık evliliklerine göre boşanmanın daha fazla olduğu görebiliriz. Bu yüzden mantık evliliği yapmak uzun süre evli kalabilmek açısında önemli bir noktadır.

Nasıl Mantık Evliliği Yapabilirim?

Mantık evliliğinde çiftlerin baktıkları noktalar sevgi veya aşktan ziyade çiftlerin birbirine olan saygısıdır diyebiliriz. Mantık evliliğinde iki kişinin birbirine saygı duyması çok önemlidir ve birbirine saygı duyan kişiler mantık evliliği yapma yolunu tercih etmektedir. Birçok kişi mantık evliliğinin yanlış bir evlilik türü olduğunu savunur. Fakat yazımızda belirttiğimiz gibi bu konuda yapılan araştırmalar mantık evliliğinin aşk evliliğine göre zaman içerisinde daha fazla verdiğini göstermektedir. Bu yüzden her ne kadar fikirleriniz uyuşacak birini bulmak zor olsa da mantık evliliğinde daha mutlu bir evlilik geçirebilirsiniz diyebiliriz.

Mantık evliliği yapmak istiyorsanız ilk olarak kendi düşüncelerinizle benzer düşüncelere sahip olan kişilerle ilgilenmeniz gerekir. Statü olarak kendinize yakın olan kişileri bu noktada tercih edebilirsiniz. Ek olarak mantık evliliği karşılıklı anlaşma ve saygıya dayanan bir aşk varsa da yapılabilmektedir.

Mantık Mı Aşk Mı?

Evlenme zamanının geldiğini düşünen kişilerin en merak ettiği sorulardan birisi budur. Aşk evliliği yapmak insanların ilk tercihi olduğunu söyleyebiliriz. Fakat kariyer, hayat şartları ve statü olarak bir noktaya ulaşmış olan kişiler mantık evliliğinden yana tercihlerini kullanmaktadır.

Bir Cevap Yazın

  1. Aşk Evliliği Yapmak Mı, Mantık Evliliği Yapmak Mı? için yorumda bulun

    Aşk Evliliği Yapmak Mı, Mantık Evliliği Yapmak Mı? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Aşk Evliliği Yapmak Mı, Mantık Evliliği Yapmak Mı? için ilk yorumu yapabilirsin.