Balayı Tavsiyeleri

Düğün sürecinize çok az bir süre kaldı ve partneriniz ile beraber düğünden hemen sonra balayına gitmeyi planlıyorsunuz. Balayının sorunsuz ve güzel geçmesi için balayı sürecinde neleri yapmalı ve nelerden uzak durmalısınız bu konular hakkında mutlaka bilgi sahibi olmalısınız. Bu bilgiler sayesinde balayınız harika geçebilir.

 

Balayında Yapılması Gerekenler

 

           1- Birlikte Program Yapın: Balayında nereye gidilmesi gerektiğine genellikle kadınlar karar vermek ister ancak siz yine de gideceğiniz yere karar vermeden partnerinize danışın. Çünkü sizin kadar eşinizin de balayından zevk alması önemlidir. Belki sizin tercih ettiğiniz yeri eşiniz sevmiyordur ya da daha önce oraya gidip memnun kalmamıştır. Bu ve benzeri sebepleri göz önünde bulundurarak siz en iyisi ayrıntılı tatil planınızı eşiniz ile beraber yapın.

 

           2- Balayı Alışverişi Yapın: Balayına çıkmadan önce mutlaka gideceğiniz yere uygun bir balayı alışverişi yapın. Bu alışverişinizi de mümkünse partneriniz ile birlikte yapmanız daha yerinde olacaktır. Eksiksiz balayı valizi ile daha mutlu bir tatil geçireceksinizdir. Bilindiği üzere tatil beldelerinde genellikle fiyatlar iki üç katına çıkmaktadır. Eksik olan bir eşyanız için hem iki üç katı para ödemek hem de balayınızı bu şekilde harcamak istemezsiniz.

 

           3- Fotoğraf Çekmeyi Unutmayın: Balayında en önemli şeylerden birisi de size bir ömür boyu hatıra olarak kalacak fotoğraflardır. Siz de gittiğiniz her yeri ve her güzel anınızı fotoğraflamayı unutmayın. Hem geri döndüğünüz de sevdiklerinize balayınızı anlatırken; gösterecek resimleriniz olacaktır.

 

Balayında Yapılmaması Gerekenler

 

           1- Partnerinizin Hoşuna Gitmeyecek Davranışlar: Partnerinizi daha öncesinden tanıdığınızı için nelerden hoşlandığını ve nelerden hoşlanmadığını biliyorsunuzdur. Balayınızda kavga etmek ya da tartışmak istemiyorsanız eşinizin yapmanızı istemediği davranışları kesinlikle yapmayın.

 

           2- Hassas Olmayın: Balayı süresince hassas ya da alıngan olmayın. Bazı zamanlar partneriniz düşünceli davranmayabilir. Ancak bu konuyu uzatıp, büyütmeyin. Onun yerine birlikte mutlu anlar geçirmeye bakın.

 

           3- Tartışma Çıkarmaktan Uzak Durun: Balayı süresi zaten oldukça kısa geçmektedir. Sayılı olan bu günlerde tartışma çıkarmaktan uzak durun. Tartışma her iki tarafı da huzursuz edecektir. Bu sebep ile balayının geri kalan günleri mutsuz geçebilir. Siz en iyisi mi ufak tefek şeyleri sorun etmeyin. Zaten uzun bir evlilik süreciniz olacak tartışmaları daha sonraya saklayın.

 

           4- Alttan Alın: Balayının güzel geçmesi için siz yukarıdaki önerileri dikkate alarak uzak durdunuz. Ancak baktınız ki eşiniz sorun çıkarmaya başladı. Alttan alan taraf olun ve konuyu uzatmayın.

Bir Cevap Yazın

  1. Balayı Tavsiyeleri için yorumda bulun

    Balayı Tavsiyeleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Balayı Tavsiyeleri için ilk yorumu yapabilirsin.