Bebe Pudrası Farklı Kullanım Alanları

Bebe pudrası genellikle pişik önlemek için kullanılıyor. Fakat sadece pişik önleme de kullanıyorsanız bebe pudrasına gerçekten haksızlık ediyorsunuz demektir. Çünkü bebe pudrası ayak kokusundan yağ lekelerini temizlemeye kadar birçok alanda kullanabilirsiniz.

Kediniz Varsa Artık Rahat uyuyacak

Eğer kediniz varsa ve uyuma problemleri yaşıyorsa bunun ana sebeplerinden birisi; sineklerin ve pirelerin kendisini rahatsız etmesidir. Pirelerin ve sineklerin kedinizi rahatsız etmesini istemiyorsanız bebe pudrasını biraz minderine dökerek 10 dakika bekletin ve süpürün. Bu kedinizin rahat zaman geçirmesini sağlayacaktır.

Yağlı Saçlara Veda

Sabah kalktığınızda saçlarınız yağlı ve yıkayacak vaktiniz yok mu? Bunu dert etmenize gerek yok. 1 çay kaşığı kadar bebe pudrasını saçlarınıza serperek fırçayla tarayın. Saçlarınız bu şekilde daha temiz görünecek ve hacimli olacaktır. Son zamanlarda çok fazla kullanılan kuru şampuanın içeriğinde de pudra kullanılmaktadır.

Ayak Kokusunu Engeller

Kötü ayakkabı ve ayak kokusuna çözüm arıyorsanız bu evrede de karşınıza bebe pudrası çıkacaktır. Ayaklarınızı iyice yıkayın ve kurulayın. Sonrasında bebe pudrasını sürerek pamuklu çorap giyin ve uyuyun. Sabah uyandığınızda ise mucizeyle karşılaşabilirsiniz. Aynı işlemi ayakkabılarınızda da yapabilirsiniz. Ayakkabınızın içine biraz bebe pudrası sürerek sabaha kadar bekletin.

Kaş ve Kirpiklerinizde Kullanabilirsiniz

Kaş ve kirpiklerinizin daha dolgun durmasını istiyorsanız burada da imdadınıza bebe pudrası yetişiyor. Kaş kaleminizi veya rimelinizi kullanmadan önce ilgili bölgeye biraz bebe pudrası sürün. Sonucunun harika olacağını söyleyebiliriz.

Karıncalarda Çözüm

Hiçbir kadın mutfağına karınca gelmesini istemez. O zaman mutfağınızda çöpünüzün çevresine ve karınca yuvalarının olduğu yere pudra serpin. Bunun sonucunda karıncalar mutfağınızdan uzak kalacaktır.

Düğümlenmiş Kolyelerinizde Bile Çözüm Bebe Pudrası

Birbirine geçmiş olan kolyelerinizi çözme evresinde belki de saatlerce uğraşıyor olabilirsiniz. Aslında bunun için saatlerce uğraşmanıza gerek yok. Üzerine biraz bebe pudrası serptikten sonra iğne kullanarak kolyelerinizi açabilirsiniz.

Döşeme Gıcırtısına Son

Ahşap döşemelere sahip olan kişiler gıcırtı sorunlarıyla sık sık karşılaşırlar. Bu sorunu gidermek için döşemelerinizin arasında pudra serpin. Bir süre beklettikten sonra elektrikli süpürge yardımıyla pudraları temizleyin. Döşeme gıcırtısı sorununu yaşamadığınızı göreceksiniz.

Yağ Lekelerine Çözüm

Yemek yerken elbisenize veya masa örtünüze yağ dökülme ihtimali vardır. Fakat sizin bunu dert etmenize gerek yok. Çünkü bebe pudrası bu evrede de oldukça etkilidir. Lekeli bölgeye pudra dökün ve bekletin. Bir süre sonra yağı emdiğini göreceksiniz. Sonrasında ise bebe pudrasını temizleyin.

 

Bir Cevap Yazın

  1. Bebe Pudrası Farklı Kullanım Alanları için yorumda bulun

    Bebe Pudrası Farklı Kullanım Alanları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Bebe Pudrası Farklı Kullanım Alanları için ilk yorumu yapabilirsin.