Esmer Kadınlar İçin Gece Makyajı

Esmer kadınlar, kumral veya sarışın kadınlara nazaran daha konusunda daha kısıtlıdır. Özellikle söz konusu olan gece makyajı olduğu zaman bu konuda seçeneğin çok fazla olmadığını söyleyebiliriz. Yazımızda esmer kadınlar için gece makyajı tüyoları paylaşacağız.

Mutlaka Cildinizi Temizleyin

Bir makyaja başlamadan önce mutlaka cildinizi temizleyin. Eğer kalıntıları varsa bunları mutlaka iyi bir şekilde temizleyin. Aksi takdirde yapacağınız makyaj güzel durmayabilir. Aynı zamanda gözenekleriniz daha fazla tıkanacak ve bu yüzden sivilce, akne problemleri yaşayabilirsiniz.

Makyaj Yapma Evresi

Cildinizi güzel bir şekilde temizlediyseniz artık makyaj yapma evresine geçebiliriz. Cildinize uygun olarak seçtiğiniz bir BB kremi makyaj süngeri yardımıyla eşit bir şekilde sürün. Makyaj süngeri BB kremi cildinize iyi bir şekilde yedirmenizi sağlayacak ve topaklanma oluşmasını önleyecektir. Aynı zamanda cildiniz bu şekilde hem kusursuz hem de daha canlı gözükecektir.

BB kremden sonra sıra geldi kapatıcı uygulamaya… Kapatıcınızı göz altlarınızdan itibaren hafif bir şekilde uygulayabilirsiniz. Göz altı morluklarınız varsa ve kapatıcıyla bunları kapatacaksanız mutlaka renginizle uyumlu olan bir kapatıcı tercih etmelisiniz. Çok açık renkli bir kapatıcı kullanmanız göz altlarınızın yorgun durmasına sebep olur. Koyu renkli kapatıcılar ise gözaltlarınızda yer alan halkaları daha fazla belli eder.

Bronzer uygulaması evresinde borenzerınızı kesik uçlu bir fırçayla elmacık kemiklerinize uygulayın. Sonrasında ise şeftali tonlarında bir allık yardımıyla yüzünüze daha canlı bir ifade katabilirsiniz. Kullanacağınız bronserı elmacık kemiklerinizin altına doğru tek yönde sürdüğünüz zaman hatlarınız daha fazla belli olacaktır.

Göz makyajınızın daha kalıcı olmasını istiyorsanız ilk olarak far bazı kullanın. Özellikle simli veya ıslak far kullanacaksanız mutlaka far bazı kullanın. Far bazı sürdükten sonra gözlerinizi ortaya çıkarak olan koyu renkli bir far kullanarak gölgelendirme yapabilirsiniz. Makyajınızın öne çıkan unsuru olacak olan parıltılı pigmenti ise gözün ortasından göz pınarlarına doğru uygulayın. Göz makyajınızda kirpik diplerinden itibaren ince bir eyeliner sürebilirsiniz. Sonrasında ise maskaranızı sürün.

İlk olarak kaşlarınızı tarayın ve uygun bir renge sahip olan kaş kalemi ile kaşlarınızı doldurun. Kaş kalemini tek bir bölge üzerinde yoğun bir şekilde uygulamaktan kaçınmalısınız. Yumuşak hareketlerde hatta dokunur gibi kaş keleminizi uygulayın.

Son olarak nude tonlarındaki bir ruj kullanarak makyajınızı tamamlayabilirsiniz. Ruj renginde abartıya kaçmamanız makyajınızın daha güzel durmasını sağlayacaktır.

 

Bir Cevap Yazın

  1. Esmer Kadınlar İçin Gece Makyajı için yorumda bulun

    Esmer Kadınlar İçin Gece Makyajı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Esmer Kadınlar İçin Gece Makyajı için ilk yorumu yapabilirsin.