Aldatma Belirtileri Nelerdir?

Aldatma, bir ilişkinin başına gelebilecek en kötü şeydir. Bir çok bu sebeple sona erer ve maalesef yuvalar dağılır. İlişkilerde en önemli değer güvendir. Bir ilişkide güven yoksa, o ilişkinin temelleri o kadar da sağlam değil demektir. Dolayısıyla eşinize güvenmek zorundasınız. Ama maalesef herkes o kadar güvenilir olmuyor. Eşinizin sizi aldatıp aldatmadığını anlamak oldukça zor olur. Fakat hayatınızdaki bazı değişiklikler ve bazı davranış değişiklikleri size yardımcı olabilir.

Alışılmadık İyi Davranışlar

Aldatma BelirtileriMuhtemelen bunu bir yerlerden duymuşsunuzdur. Bu alışılmadık iyi davranışların iki farklı sebebi vardır. İlk olarak aldatan eş kendisini suçlu hisseder ve vicdanını rahatlatmak için size karşı daha iyi davranır. Bir diğer sebep de yaptığı bir yanlışı gizlemek için size daha iyi davranarak sizi oyalama amacıdır. Aynı zamanda eğer bu iyi davranışları incelersek özellikle sizinle tartışmaya kaçınır. Daha önce çok fazla anlaşmazlık yaşadığınız konularda sürekli olarak size hak verir.

Aşırı Kötü Davranma

Aldatan eş her zaman çok iyi davranacaktır diye bir şey yok. Yukarıda bahsettiğimiz vicdan azabı aşması her zaman insanı iyi davranmaya sürüklemez. Vicdanın bu baskısıyla suçluluk duyan eş bunu aşamaz ve bu sefer de size karşı aşırı kötü davranmaya başlar. Her zaman yaptığınız, artık sizin için rutin hale gelmiş etkinlikleri artık yapmak istemez ve sizi sürekli tersler.

Yeni Hobiler Edinme

Eşiniz artık yeni arkadaşlar edindiyse ya da daha önemlisi eski ama çok eski arkadaşlarıyla buluşmaya başladıysa. Örneğin lise arkadaşları. Daha önce hiç sevmediği hobiler edinmeye başladıysa ve bunlar hakkında konuşmak istediğinizde özellikle sizi uzak tutuyorsa burada da bir sıkıntı olabilir.

Ayrılık Hakkında Konuşmalar

Bu noktada eşiniz size karşı kötü davranmasa da sürekli ayrılırsak ne olur gibi sorular sormaya başladıysa burada bir gariplik var demektir. Genelde bu sorular kişinin arada kalmasından ve vicdan azabından kaynaklanır. Vicdan azabı çekiyordur ama yine de sevgilisinden ayrılmaya cesaret edemiyordur. Bu tip sorular sorulmaya başlandığında ona bu soruyu sorduran kaygıların peşine düşmelisiniz.

Fazla Dakiklik

Dakiklik aşırı boyutlarda olduğunda, bilhassa sebepsiz yere sanki bir yere yetişecekmişçesine acele ediyorsa burada bir şeyler olabilir. Çünkü dakiklik gerektirir. Eğer eşiniz daha önceden oldukça rahat bir yaşama sahip olmasına rağmen birden bire hayatını çok düzenli bir şekilde saat saat planlamaya başlamışsa biraz dikkatli olmakta fayda var.

 

Bir Cevap Yazın

  1. Aldatma Belirtileri Nelerdir? Aldatma Belirtileri Nelerdir? için yorumda bulun

    Aldatma Belirtileri Nelerdir? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Aldatma Belirtileri Nelerdir? için ilk yorumu yapabilirsin.