Sevgililer Neden Ayrılır? Nasıl Önlenir?

En güzel ve en mucizevi duygular arasında yer alan, çoğu zaman hayatın zorluklarına daha kolay bir şekilde dayanabilmemize olanak tanıyan aşk, kapımızı tıkladığında çoğumuz bu kapıları açmak istemesek de maalesef ki eninde sonunda aşka yenik düşüyor ve yeni bir ilişkiye başlıyoruz.

Yeni ilişkimizin eski ilişkilerimiz gibi ayrılıkla sonlanmaması adına çoğu zaman savaş versek de bazen sevgilimizle anlaşamadığımız bazen de aldatıldığımız için çok sevdiğimiz sevgilimizden ayrılmak zorunda kalabiliyoruz.

Sevgililer neden ayrılır? Nasıl önlenir? başlıklı bu yazımızda sevgililer arasında gayet güzel giden ilişkinin neden zamanla monotonlaştığına ve ayrılığın kapıyı çaldığına değinmek istiyoruz.

Peki, sevgililer neden ayrılır? Ayrılık nasıl önlenir?

  • Güven duygusunun kaybedilmesi, aşkı öldürüyor

Sevdiğimiz erkek ya da kadın bize bir kez yalan söylediğinde, ona duyduğumuz güven yerini ‘Acaba’ sorusuna bırakıveriyor.

İnsanın kafasını bir kez kurcalayan ‘acaba’ sorusu, zamanla giderek artarak, bu sefer de ‘acaba sevgilim beni aldatıyor mu?’ sorusuna bırakıyor.

Yani ufak bir yalanla başlayan güven yitimi ayrılığı beraberinde getirebiliyor. Bu yüzden ne kadar zor durumda kalırsanız kalın, sevgilinize yalan söylememeye çalışın.

Sevgilinizi samimi olduğunuza ve onu asla aldatmayacağınıza inandırdığınız müddetçe ilişkinizin her daim sevgi ve saygı çerçevesinde devam etmesini sağlayabilirsiniz.

  • Kıskançlık, aşkı ve sevgiyi zedeliyor

Kadınların erkeklerini paylaşmak istememesi, erkeklerin gururunu okşarken, kıskançlığı arttıran erkekler çoğu zaman bir kadın için çekilmez bir çileye dönüşebiliyor.

Sevgilisin kıyafetine, arkadaş çevresine, hatta hangi saatlerde dışarıda olup olmaması gerektiğine bile karışmaya başlayan erkekler, kadının kendini bir kafeste gibi hissetmesine neden oluyor.

Sonuç olarak kadın, eski özgür zamanlarını özleyerek, çok sevdiği erkek arkadaşından ayrılma kararı alabiliyor.

Aynı şekilde hayatının kısıtlanmasını istemeyen ve erkek arkadaşlarıyla maç izleme özgürlüğünü kaybetmeyi göze alamayan erkekler de kız arkadaşlarından ayrılmayı tercih edebiliyorlar.

Sevgilinizin özel hayatına ve seçimlerine fazla müdahale etmekten kaçınarak, onu arkadaşları, hobileri ve siz arasında bir seçim yapma zorunluluğuna sokmayarak, ilişkinizin daha düzeyli ve daha sorunsuz bir şekilde sürmesini garantileyebilirsiniz.

  • Ten uyumunun kaybedilmesi de aşkı bitiriyor

Aslında evliliklerin çoğalmasının ve nice aşkların sona ermesinin en önemli nedeni, ten uyumunun kaybedilmesidir, diyebiliriz.

Sevgilisiyle yatakta uyumlu bir çift olmadığını düşünen erkek ya da kadınlar, kısa bir sürede sevgililerinden soğumaya başlayabiliyorlar.

Bu durumda ise sevgililerin arkadaşça birbirlerinden ayrılmaları ve sevgililerini kendilerine dönmeye zorlamamaları gerekiyor. Çünkü ten uyumu olmadan yürütülen bir ilişki, eninde sonunda sona eriyor.

Doğru kişiyi en yakın zamanda bulabilmeniz dileğimizle.

 

Bir Cevap Yazın

  1. Sevgililer Neden Ayrılır? Nasıl Önlenir? için yorumda bulun

    Sevgililer Neden Ayrılır? Nasıl Önlenir? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Sevgililer Neden Ayrılır? Nasıl Önlenir? için ilk yorumu yapabilirsin.