Tırnaklar Nasıl Daha Hızlı Uzar?

Ortadaki tırnağınız kırıldı ve diğerlerine yetişmesini istiyorsunuz, böylece hepsini kesmek zorunda değilsiniz. Ya da belki onları çabucak ısırdınız ve tekrar büyümelerini bekleyemezsiniz. Ne yazık ki, bu yeniden büyüme her zaman zaman alacak, yani her şeyi şimdi istediğimiz bir dünyada tırnaklarımızı daha hızlı uzatmanın bir yolu var mı?

Tırnaklar Nasıl Büyür?

Tırnaklarımız anne karnında 20. haftada uzamaya başlar ve hiç durmazlar. Tırnak kökünde canlı hücreler bir araya gelip çoğalarak oluşmaya başlarlar. Bu yeni hücreler büyüdükçe, gördüğümüz çiviyi oluşturmak için daha yaşlı, ölü olanları dışarı doğru iterler. Burası, bu hücrelerin şekillerini oluşturduğu, düzleştiği ve sertleşerek sert, sert tırnak plakasını oluşturduğu yerdir. Tırnak travması ya da zarar görmesi için tırnaklarımız kendini yenilemeye devam eder.

Bu süreci devam ettirmek için vücuttaki besinleri kullanırlar. Bu, parmaklarımızın çivi tarafından korunabileceği anlamına gelir. Tırnaklarımızın neyden yapıldığı ve neden bizde olduğu hakkında daha fazla bilgi için sağlık merkezine gidin.

Tırnak Büyümesine Hangi Faktörler Yardımcı Olur?

Tırnak uzamasındaki en önemli faktörlerden biri Biotin adlı bir B vitaminidir. Bu B7 vitamini (bazen H vitamini olarak da adlandırılır) vücudun gıdaları enerjiye dönüştürmesini sağlar ve saç ve tırnakların gücünü arttırdığı bulunmuştur. Pişmiş yumurta, sardalye, kuruyemiş, karnabahar, muz ve mantar gibi gıdalarda doğal olarak bulunur ve günlük olarak da alınabilir. Bu nedenle tırnak büyümesi için bir vitamin olarak yararlıdır.

Tırnakları hızlı uzatmanın yolları bulmanın yanı sıra, onlara zarar vermemek için yapabileceğiniz şeyler de vardır. Tırnaklarınızı suya maruz bırakmak kırılmalara neden olabilir, bu nedenle ev işi yaparken veya yıkamaktan başka bir şey için ellerinizi suya batırırken eldiven giymeye çalışın. El dezenfektanı, deterjan ve diğer temizlik ürünlerinin tırnaklarınız için zararlı olabileceğini de fark edebilirsiniz, bu nedenle onları mümkün olduğunca koruyun ve nemli tutun. Çözülmesi en kolay sorun değil, ancak yaşadığınız iklim de tırnak büyümenizi etkiler.

Tırnaklar

Ilıman kışlar ve sıcak yazlar, tırnaklarınız için harika olan D vitamininin oluşmasına yardımcı olur, böylece yurt dışına gidebilir, bolca tatil yapabilir veya sadece takviye alabilirsiniz! Genel sağlığınız her zaman tırnaklarınızın büyümesini etkileyecektir. Vücudunuzda hayati bir eksiklik varsa veya başka sağlık sorunları varsa, tırnakların uzaması gibi doğal süreçleri etkileyebilir. Bu nedenle, uçtan uca tırnaklar için uç sağlığına ihtiyacınız vardır. Vücudunuzun neyi eksik olabileceğine baktığınızdan emin olun ve hangi doğal kaynakların sizin için sağlayabileceğini görün veya bir takviyeye dönün. Bu sadece tırnaklarınızın büyümesi anlamına gelmez, aynı zamanda genel sağlığınızın da iyileşeceği anlamına gelir ki bu iyi bir şey olmalı!

Tırnak Uzatmanın En İyi Yolu

Tırnaklarınızı daha hızlı uzatmak bir şeydir, ancak bu ancak onlar da güçlüyse başarılı olacaktır.

Tırnak Sertleştiriciler

Tırnak sertleştiricilerin kullanılması, tırnakların çok kolay kırılmasını önleyerek istenen uzunluğa ulaşmasını sağlayabilir. Sadece bir cila gibi tırnaklara boyayın ve büyüsünü yapmasına izin verin. Tırnaklarınıza oldukça zarar verebilecekleri için bunları çok sık kullanmamaya özen göstermelisiniz.

Sağlıklı Tırnak Etleri

Tırnak etlerinizi sağlıklı tutmak her zaman çok önemlidir, çünkü bunlar açık havada büyürken tırnaklarınızı korur. Tırnaklarınızın tüm ihtişamına ulaşmasına yardımcı olmak için ellerinizi nemlendirdiğinizden ve manikür yağlarını düzenli olarak kullandığınızdan emin olun.

Bir Cevap Yazın

  1. Tırnaklar Nasıl Daha Hızlı Uzar? için yorumda bulun

    Tırnaklar Nasıl Daha Hızlı Uzar? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Tırnaklar Nasıl Daha Hızlı Uzar? için ilk yorumu yapabilirsin.