Vücut Bakımınız İçin Etkili Tüyolar

Cildinize iyi bakmanın temelleri çok basittir. Burada iyi bir temizleyici kullanmakla ilgilidir, iyi bir nemlendirici içerir ve son adımı güneş kremini rutininizin bir parçası yapmaktır. Daha az ürün kullanmak daha iyidir, ancak çok sayıda ürün kullanıp sonra hiçbir şey yapmamaktansa, bunları tutarlı bir şekilde kullanın. Artık temelleri bildiğinize göre, vücut bakımı için etkili tüyoları sizler için hazırladık.

Cildinize Uygun Bir Temizleyici Kullanın

Cildinize uygun iyi bir yüz temizleyicisi kullanmak çok önemlidir. Kuru cildiniz varsa, cildinizi çok fazla kurutmaması için cilt tipinize uygun hafif bir temizleyici kullanmanızı tavsiye ederiz. Yağlı cildiniz varsa, cildinizden fazla yağı alması için glikolik veya salisilik asit içeren bir temizleyici kullanın, ancak nazikçe.

Nemlendiricinizi Akıllıca Seçin

İyi bir cilde sahip olmanıza yardımcı olduğu için herkesin nemlendirici kullanması gerekir. Pek çok insan, yağlı cilde sahip kişiler için nemlendiricilerin gerekli olmadığına inanıyor ki bu doğru değil. Kuru cildiniz varsa, hafif yoğun bir nemlendirici kullanmalısınız, ancak yağlı cildiniz varsa, hafif bir nemlendirici kullanmak iyi bir fikirdir. Karma cildiniz varsa, tipik olarak çok kuru olan bölgeleri nemlendirmeniz önemlidir. Biraz fazla yağlı olan bölgelerde nemlendirici kullanmaktan muhtemelen kaçınabilirsiniz.

Güneş koruyucuyu asla atlamayın

İyi bir güneş kremi kullanmak zorunludur ve vücut bakımı için en iyi şeydir. Ancak, doğru şekilde kullanmanın da aynı derecede önemli olduğunu unutmayın! Güneşe çıkmadan 20 dakika önce kullanın. Her iki – üç saatte bir tekrar uygulamanız gerekebilir. Dışarıda, hatta iç mekanlarda hava bulutlu olsa bile her zaman güneş kremi kullanmayı unutmamalısınız!

Cildinizin Nefes Almasına İzin Verin

Çok uzun saatler boyunca makyaj yapması gereken biriyseniz, cildinize aralıklı olarak biraz nefes alma süresi vermek iyi bir fikir olacaktır. Makyajınızı bir veya iki saatliğine silip tekrar uygulamak cildinizin biraz nefes almasına yardımcı olur.

Vitaminlerinizi Düzenli Olarak Alın

Sağlıklı bir vücut bakımı için multivitamin ve antioksidan almak da iyi bir fikirdir. Yeterli güneş almamak D vitamini seviyenizde bir düşüşe neden olur, bu nedenle omega yağ asidi takviyeleri ve diğer antioksidanlara ek olarak oral takviyelerinize C ve D vitamini eklemek yardımcı olacaktır.

Bir Cevap Yazın

  1. e vitamini cilt bakımı Vücut Bakımınız İçin Etkili Tüyolar için yorumda bulun

    Vücut Bakımınız İçin Etkili Tüyolar için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Vücut Bakımınız İçin Etkili Tüyolar için ilk yorumu yapabilirsin.