Tırnak Gücünü Artırmanın Yolları

Hepimiz uzun tırnakları arzu ederiz, ancak tırnaklarınız uzunluğu destekleyecek kadar güçlü değilse, bunu başarmak düşündüğünüzden daha zordur. Güç olmadan çatlarlar, yırtılırlar ve kırılırlar, bu nedenle tırnaklarınızı nasıl güçlendireceğinizi anlamak önemlidir. Burada, tırnakları neyin güçlü yaptığına ve istediğiniz uzunluğu ve görünümü elde etmek için tırnakları güçlendirmek için neler yapabileceğinize bakıyoruz.

Omega Yağ Asitleri

Tırnakları güçlendirmek istiyorsanız, vücudunuza ne sürdüğünüz kadar vücudunuza ne sürdüğünüze de bakmanız gerekir. Omega-3, tırnak yatağındaki hücrelerin bakımına yardımcı olduğu için doğal bir tırnak güçlendiricidir. Besinlerin emilimini teşvik ederek tırnakların daha güçlü, daha sağlıklı ve daha sert büyümesini sağlar. “Sağlıklı saç, cilt ve tırnaklar için omega-3 kullanmak” bu harika asidin tüm faydalarına ve tırnaklarınıza nasıl yardımcı olabileceğine bakar.

Biyotininizi Artırın

Tırnakları güçlendirmenin en iyi yolunu arıyorsanız o zaman vücudunuzdaki besinlere bakmanız gerekir. Biotin, tırnağın kalınlığına ve sertliğine katkıda bulunan temel bir B vitaminidir. Solgar Biotin Vegi Kapsülleri gibi bir takviye yoluyla veya sakatat, yumurta, balık, et, tohum, kuruyemiş ve bazı sebzeleri tüketerek biotin seviyenizi artırabilirsiniz.

Tırnak Gücünü Artırma

Ellerinizi Koruyun

Evde ne kadar çok dolaşırsan tırnaklarının o kadar kırıldığını fark ettin mi? Bunun nedeni, sıcak su, kimyasallar ve şiddetli aktivitenin tırnaklara ciddi şekilde zarar vermesidir. Tırnakları güçlendirmek istiyorsanız, onları bu şeylerden korumanız gerekir. Ayaklarınızı uzatıp işleri hizmetçiye bırakmak iyi olsa da, iyi bir çift lastik eldivene yatırım yapmanız daha olasıdır.

Tırnak Bakım Ürünlerinizi Değiştirin

Evde küçük bir manikür yaptığımızda tırnaklarımıza iyi baktığımızı düşünürüz ama bazen bunu yanlış yapmak yarardan çok zarar getirebilir. Sert bir tırnak törpüsü, tırnaklarınızın ayrılmasına veya yırtılmasına neden olabilir, bu nedenle daha yumuşak bir tırnak törpüsü, tırnaklarınızın güzel görünmesine yardımcı olacaktır. Tırnaklarınızı nasıl doğru şekilde törpüleyeceğinizi buradan öğrenin. Ojenizi aseton içermeyen bir oje çıkarıcı ile çıkarmanız da tırnaklarınızın korunmasına yardımcı olacaktır. Bunun nedeni, yüksek aseton seviyelerinin tırnağı kurutarak daha zayıf hale getirmesidir.

Nemlendirin, Nemlendirin, Nemlendirin

Tırnak sağlığı söz konusu olduğunda, vücudunuzun hem içinde hem de dışında nemlendirme çok önemlidir. Tırnaklarınızı çevreleyen cildi nemlendirmek tırnağı desteklemeye yardımcı olur ve bol miktarda beslenme sağlar. Bol su içmek, tırnaklarınızın nemi tutmasına ve kuru ve kırılgan hale gelmelerine izin vermediğinden de yardımcı olacaktır.

Güçlü tırnaklara nasıl sahip olacağınızı bilmek ister misiniz? Anahtar sağlık! Vücudunuzu sağlıklı tutmak ve tırnaklarınızın sağlığına özen göstermek, dayanıklılıklarını artırmaya, kırılmaları azaltmaya ve onları tüm ihtişamıyla göstermeniz için yeterince güçlü ve güzel bırakmaya yardımcı olur. Tırnaklarınızın aşırı derecede kırılgan, çıkıntılı, renksiz veya soyulmuş olduğundan endişeleniyorsanız, buna katkıda bulunabilecek herhangi bir altta yatan sağlık sorunu olup olmadığını kontrol etmek için tıbbi yardım almanız faydalı olabilir.

Bir Cevap Yazın

  1. Tırnak Gücünü Artırmanın Yolları için yorumda bulun

    Tırnak Gücünü Artırmanın Yolları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Tırnak Gücünü Artırmanın Yolları için ilk yorumu yapabilirsin.