Ten Rengine Göre Ruj Seçimi

Ruj, bir makyajın olmazsa olmazları arasındadır. Doğru ruju seçmeniz için ten rengine göre ruj seçimine dikkat etmeniz gerekir.

Rujun kullanılmadığı bir tamamlanmış sayılmaz. Fakat her ruj her makyaja veya ten rengine uygun değildir. Ten rengine göre ruj seçimi bu yüzden çok önemlidir. Yanlış seçtiğiniz bir ruj makyajınızı kötü göstereceği gibi sizin görünüşünüzde de yansıtmak istediğiniz detayların yansımamasına sebep olabilir.

Beyaz Tenli Olanlar Hangi Ruju Kullanmalı?

Beyaz tenli olan kişiler ruj seçimi olarak oldukça fazla alternatife sahipler. Bu yüzden çok şanslı olduklarını söyleyebiliriz. Kendinizi yorgun, depresif, halsiz veya canınızı sıkkın mı hissediyorsunuz? Çantanızdaki en iddialı ruju çıkarıp rahatlıkla sürebilirsiniz.

Ruj seçiminde makyajınızın tonları ve bulunduğumuz mevsim de önemlidir. Örneğin yaz aylarında genellikle pembe ve şeftali gibi tonlar tercih ederken kış aylarında kırmızı veya toprak tonlarını tercih ederiz. Beyaz tenliler ise rahatlıkla pembe tonlarında veya kırmızı tonlarında rujları tercih edebilirler. Tabii, belirttiğimiz gibi bu noktada makyajınızda önemlidir. Örneğin sade bir yaptıysanız ve dudaklarınızın dikkat çekmesini istiyorsanız Çingene pembesi sizlere bunu sağlayacaktır.

Esmer Tenli Olanlar Hangi Ruju Kullanmalı?

Ne yazık ki esmer tenli olan kadınlar beyaz tenli olan kadınlar kadar şanslı değil. Beyaz tenli bir kadına neredeyse her ton ruj yakışırken esmer tenli olan kadınlarda durum bu şekilde değildir. Esmer ten rengine sahip olan kadınlar bordo, toprak tonları, kahverengi tonları gibi renkleri tercih edebilirler. Yaz makyajı yaptıkları sırada ise şeftali tonları esmer tene sahip olan kadınlara çok yakışacaktır.

Aslında doğru makyajla esmer tenli kadınlarda her ruj rengini kullanabilirler. Fakat burada önemli olan nokta doğru tonları birbiriyle yakalamaktır. Örneğin kırmızının bir tonu sizin makyajınıza yakışabilir. Fakat farklı bir tonu hatta bir ton koyusu makyajınıza yakışmayabilir.

yaptığınız sırada ten renginiz önemlidir. Fakat daha önemli olan bir konu doğru makyajı yakalayabilmenizdir. Bu yüzden bir ruj renginin farklı tonlarına da sahip olmanız makyaj yaparken işinizi kolaylaştıracaktır. Aynı zamanda rujunuzu alırken deneyerek en doğru rengi de seçebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

  1. Ten Rengine Göre Ruj Seçimi için yorumda bulun

    Ten Rengine Göre Ruj Seçimi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Ten Rengine Göre Ruj Seçimi için ilk yorumu yapabilirsin.