Garage Organics Ürünleri İle Saç ve Cilt Bakımı

Sağlıklı ve bakımlı saçlar, sağlıklı ve genç görünen bir cilt her kadının hayali. Bu hayali gerçekleştirmek isteyen kadınların saçları ve ciltleri için biraz emek vermesi gerekiyor. Hem cilt sağlığı hem de saç sağlığı için gereken bazı bakımları düzenli uygulamak oldukça önemli.

 

Hem saç bakımı hem de cilt bakımı için evinizde yapabileceğiniz birçok doğal maske mevcut. Cildi canlandırmak, beyazlatmak, lekeleri yok etmek için kolaylıkla evde hazırlayıp uygulayabileceğiniz maskelerle çok daha sağlıklı ve genç bir cilde sahip olmanız mümkün. Aynı şekilde sağlıklı ve parlak saçlara sahip olmak için evinizde saçlarınıza doğal bakım yapabilirsiniz.

 

Hem cilt hem de saç maskelerinde kullanımına rastlanan aloe vera saç ve cilt sağlığı açısından önemli bir yere sahip. Aloe vera, özellikleri nedeniyle günümüzde hem tıp hem de kozmetik alanında oldukça sık kullanılmakta. Birçok faydası var. Cilt için faydalarını sayarsak; bir cilt hastalığı olan sedef hastalığının tedavisinde bu bitkiden faydalanılıyor. Ciltte meydana gelen olumsuz derecedeki yanıkların tedavisinde de aloe veradan faydalanılmakta.  Bitki yanığa uygulandığında yanıktaki acı son buluyor. Ayrıca oluşabilecek lezyonun önüne de geçilebiliyor. Yaşlanmayı önleyici etkisi de olan aloe vera, ciltte oluşan kırışıklıklara ve çatlaklara da iyi geliyor, akne izlerinin azaltılmasına yardımcı oluyor.

 

Aloe vera saçlar için de oldukça faydalı. Saçları beslemekle birlikte, aşırı yağlanmaları önlüyor ve kepeği yok etmekte etkili oluyor. Saçların dökülmesini engellemenin yanı sıra çok daha hızlı saçların uzamasını sağlıyor. Aloe vera kullanarak yapabileceğiniz doğal maskeleri saç derinize sürüp belli bir süre bekletip iyice durulayarak saçınıza parlaklık ve canlılık kazandırabilmeniz mümkün. Hem saçlarınızdaki dökülme azalacak hem de çok daha güçlü saçlara sahip olabileceksiniz. Aloe vera kullanılarak hazırlanan bu maskeleri evde kolaylıkla uygulayabilirsiniz.

 

Her ne kadar evde yapılan maskelerin etkisi kısmi olarak görülse de, saç sağlığının korunmasında sadece yapılan bu maskeler yeterli değil. Özellikle fazla yıpranmış saçların profesyonel ellerde bakım görmesi saçların sağlığı açısından oldukça önemli. Boya, röfle, perma gibi uygulamalar görmüş saçların çok daha özenli bakılması gerekiyor. Hatta saç herhangi bir işlem görmeden bakıma başlamak çok daha doğru. Bu nedenle saçınızı yıkarken ya da bakım uygularken seçeceğiniz ürünlere çok daha fazla özen göstermeniz gerek. Aloe vera içeren ürünler kullanarak saçlarınızın sağlığına kavuşmasına yardımcı olabilirsiniz. Ayrıca profesyoneller ellerde saç bakımı yaptırmanın da faydası oldukça fazla.

 

Saçınız için kullanabileceğiniz Garage Organics Hair Repair serisi saçlarınızın sadece gerçek ihtiyaçları düşünülerek hazırlanmış ve oldukça sade. Türkiye’nin ilk kuaför çıkışlı saç ürünleri markası, saç tasarımı alanında getirdiği yenilikçi vizyon ile tanınan Ahmet Çoban tarafından yaratıldı.

 

Garage Organics Hair Repair Serisi, alışılagelmiş tüm markaların aksine saç bakımı sürecini, kesim, ombre saç boyama vs. gibi işlemlerin öncesinden başlatarak saçı tüm bu uygulamalara güçlendirerek hazırlıyor. Böylece saçlar tüm işlemlerden daha az zarar görmekte. İsminden de anlaşılacağı gibi bu ürün serisi Ahmet Çoban’ın saç tasarım vizyonuna uygun olarak saçınızı tamir ederek, doğal olarak en iyi versiyonuna sahip olmanızı hedefliyor.

 

Garage Organics Hair Repair Shampoo içeriğinde bulunan %70 Aloe vera ile saç derisinin Ph seviyesini dengeliyor, saç derisinin hücre yenilemesine yardımcı oluyor. Tamamen organik olan ETKO sertifikalı bu şampuanın içinde ayrıca saçları yatıştıran yasemin, saç tellerini tamir eden Tiare bitkisi, saça parlaklık veren buğday özü, uzamasını sağlayan Ylang Ylang, dökülmesini önleyen Lavanta gibi birçok yararlı öz bulunmakta.

 

Garage Organics Hair Serum içeriğinde bulunan yoğun hindistancevizi yağı ile saçı besliyor, gelişimini destekliyor ve kolay şekil almasını sağlarken kepeğe de engel oluyor. Tamamen organik olan ETKO sertifikalı bu saç serumunun formülünde ayrıca kuru ve hasar görmüş saçları nemlendiren Shea Butter ve Argan özleri, saç uzamasını destekleyen Jojoba, saç köklerini kuvvetlendiren Avocado ve adaçayı ile saç tellerini tedavi eden Tiare bitkisi bulunmakta.

 

Garage Organics Hair Balm ise, içeriğindeki yoğun Tiare bitkisi sayesinde saç tellerine tek tek ulaşıyor ve tamir ediyor. Tamamen organik olan ETKO sertifikalı bu “hair balm” ürünün formülü, nemlendiren ve a vitamini deposu olan bal, folik asit içeren defne, kuru ve hasarlı saçları yatıştıran Shea Butter ve hindistan cevizi ile saç uzamasını destekleyen Ylang Ylang özü ihtiva ediyor. Hair Balm ayrıca zengin bir omega 9 kaynağı olan ayçiçeği yağı ile saçların kırılmasını engellemekte. A,B,C,E vitaminleri ve demir, potasyum, kalsiyum ile ayçiçeği saçınızı derinlemesine besliyor.

 

Organik şampuan ve diğer tüm ürünler hakkında daha detaylı bilgi almak için https://garageorganics.com adresini ziyaret edebilirsiniz. Ünlü kuaför Ahmet Çoban’ın yeni girişimi olan saç bakım ve tasarım merkezi “Garage Hair Repair Studio” Etiler’de kapılarını açtı. Uzun yıllar edindiği deneyim ve popüler saç uygulamaları ile tanınırlığı Türkiye sınırlarını aşan Ahmet Çoban yeni merkezinin konseptini natürel, sağlıklı, kişiye özel saç bakım ve tasarım çözümleri üzerine kurgulamakta.

 

Bir Cevap Yazın

  1. Garage Organics Ürünleri İle Saç ve Cilt Bakımı için yorumda bulun

    Garage Organics Ürünleri İle Saç ve Cilt Bakımı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Garage Organics Ürünleri İle Saç ve Cilt Bakımı için ilk yorumu yapabilirsin.