Spor salonuna gitmeden de fit kalabilirsiniz!

Bir türlü fırsatını bulup spor salonuna yazılacak vakti bulamıyorsanız, siz de spor salonuna gitmeden fit kalabilirsiniz!

Sağlıklı ve fit bir vücuda sahip olmak her kadının hayallerini süsler. Bu uğurda yediğinden içtiğinden feragat eden ve her ay bir miktar para ayırarak spor salonuna giden kadınların sayısı azımsanacak gibi değil. Spor salonlarına toplu ve peşin ödeme yaparsanız maliyeti azaltabilmeniz mümkün, ancak ne yazık ki herkes her zaman 300-400 lira gibi bir miktarı kolayca çıkaramayabiliyor. Üstelik spor salonlarına gitmeye vaktiniz de yoksa, evde egzersiz yapma fikrine daha sıcak bakabilirsiniz. Salonda, televizyonun karşısına geçerek egzersiz yaparak kolayca fit bir vücuda sahip olmayı kim istemez ki, değil mi?

Özellikle çalışan bir anneyseniz veya bir türlü fırsatını bulup spor salonuna yazılacak vakti bulamıyorsanız, siz de spor salonuna gitmeden fit kalabilirsiniz!

Günlük işlerinizi egzersize çevirin

Evde köpek gibi bir evcil hayvan besliyorsanız dışarı çıkıp yürümek yerine koşmayı tercih edebilirsiniz. Alışverişten döndüğünüzde poşetlerinizle asansöre biniyorsanız artık merdiveni tırmanmayı seçin. Salonu veya mutfağı temizliyorsanız kendinize belli bir zaman dilimi seçin ve bu süre içinde kendinizi terleterek iş yapın. Kısacası günlük zaten yapmak zorunda olduğunuz işleri birkaç ufak değişiklikle egzersiz haline getirin.

Oyunlarla ter atmanız mümkün

Nintendo’nun geliştirdiği Wii Fit konsolundan haberiniz var mı? Oyun oynar gibi hareket ederek vermenizi sağlayan bu konsol Türkiye’de pek yaygın değil, ancak kesinlikle işe yarıyor. Eğlenceli bir şekilde egzersiz yaparak ter atmanın sırrı bu konsolla oyun oynamakta yatıyor!

Evde egzersiz programlarını indirin

Windows Phone, iOS veya Android: Kullandığınız telefon hangi işletim sistemine sahip olursa olsun, mutlaka bu telefonların uygulama mağazasında evde egzersiz yapmanız için kullanabileceğiniz programlar mevcuttur. Mesela günlük 7 dakika gibi kısa süreli egzersiz programları çok idealdir. Böylece hem vakitten tasarruf edersiniz, hem de uzmanlarca hazırlanan programlar sayesinde ter atabilirsiniz.

Squat, mekik, şınav…

Yukarıda yer alan egzersiz hareketlerini yapmak için ihtiyacınız olan tek şey, bir mat. Yere serdiğiniz bu mat kilimin üzerinde şınav ve mekik çekebilir, elinize alacağınız herhangi bir ağırlıkla da squat yapabilirsiniz. Yeter ki yapmak isteyin, seçenekleriniz sınırsız!

Bir Cevap Yazın

  1. Spor salonuna gitmeden de fit kalabilirsiniz! için yorumda bulun

    Spor salonuna gitmeden de fit kalabilirsiniz! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Spor salonuna gitmeden de fit kalabilirsiniz! için ilk yorumu yapabilirsin.