Sömestr Tatillerinden Ülkemizde Gezilebilecek Yerler

Sömestr tatilleri, gerek öğrencilerin gerekse bazı çalışanların dört gözle beklediği  tatiller olarak karşımıza çıkmaktadır. Genel iş ve eğitim yaşantısından kısa süreli de olsa uzaklaşmanıza sağlayacak olan sömestr tatilleri, kimileri için evde oturmaktan ibaretken, kimileri için seyahatlerin en önemli fırsatlarından biridir. Peki ülkemizde sömestr tatillerinden nerelerde gezilmeli ve nereler görülmelidir?

Nevşehir- Kapadokya

Ülkemizin tarihi ve turistik bölgelerinden biri olan Kapadokya, gerek yazın gerekse kışın her türlü şekilde ziyaretçilerine kucak açmaktadır. Özellikle kış aylarında ciddi anlamda doğal güzelliklerle karşılaşmak isteyen ve sömestr tatilini iyi bir şekilde değerlendirmek isteyen kişilerin mutlaka tercih etmeleri gereken bir yer olan Kapadokya, harika bir doğal görünüme sahiptir. Peribacaları, bitki örtüsü ve tarihi güzellikleri ile sömestr tatilinde büyülenmek isteyenlerin gidip görmesi gereken yerlerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Sakarya- Sapanca

Az bilinen ancak, güzellikleri ile giden herkesi büyüleyen yerlerden biri olan Sapanca, sahip olduğu doğal güzellikleri ile sömestr tatillerinde vazgeçilmez bir adrestir. Özellikle büyük bir göle sahip olan Sapanca, bu göle kendi ismini vermiştir. Gölün gerek manzarası gerekse etrafında yer alan işletmeleri, huzur bulacağınız nitelikte yerlerdir. Sömestr tatilinde stresten uzaklaşmak ve ruhen gerçek anlamda rahatlamak istiyorsanız, söz konusu gölü mutlak tercih etmeniz gerektiğini söylemek isteriz.

Bolu- Abant

Saklı bir güzelliği içerisinde barındırmakta olan Bolu’nun Abant ilçesi, sahip olduğu Abant Gölü ile kış aylarında eşine benzerine nadir rastlayacağınız bir tablo ile karşınıza çıkmaktadır. Gölün kış aylarında hem yeşillik hem de beyaz örtü ile birleşerek adeta bir görsel şölene neden olması, ziyaretçilerin gerçekten bambaşka bir atmosferin içerisinde dahil olmalarına neden olmaktadır. Genel anlamda kış aylarında donan Abant Gölü, fotoğraf meraklıları için de son derece önemli kareler sağlamakta ve üzerinde fotoğraf çektirmenize olanak tanımaktadır.

Batman- Hasankeyf

Güneydoğu Anadolu Bölgesi içerisinde yer alan Batman, tarihi ve doğal güzellik bakımından içerisinden Hasankeyf gibi son derece önemli bir yeri barındırmaktadır. Buram buram tarih kokan bu bölgede, özellikle kış aylarında karla birleşen manzara, ziyaretçilerinin huzur bulmasına ve tertemiz bir hava solumalarına neden olmaktadır. Yıllar önce bölgenin en önemli ticaret merkezlerinden biri olarak bilinen Hasankeyf, günümüzde son derece önemli motifleri ile karşımıza çıkarak, halen daha geçmişin izlerini olduğu gibi taşımaktadır. Hasankeyf, turizmciler açısından nadir bilinen yerlerden biri olarak karşımıza çıkarken, görüp görebileceğiniz en sakin turizm yerlerinden biri olarak bilinmektedir.

 

Bir Cevap Yazın

  1. Sömestr Tatillerinden Ülkemizde Gezilebilecek Yerler Sömestr Tatillerinden Ülkemizde Gezilebilecek Yerler için yorumda bulun

    Sömestr Tatillerinden Ülkemizde Gezilebilecek Yerler için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Sömestr Tatillerinden Ülkemizde Gezilebilecek Yerler için ilk yorumu yapabilirsin.