Sivilceye Ne İyi Gelir?

Özellikle ergenlik döneminde hemen hemen hepimizin karşılaşmak zorunda kaldığı, aynalara küsmemize neden olan ve bizde dışarı çıkmama isteği uyandıran sivilcelerden birtakım doğal yöntemlerden yararlanarak kısa bir sürede kurtulabileceğimizi biliyor muydunuz?

Cildimizdeki gözeneklerin tıkanması ve sebum miktarının artması sonrasında cildimizin farklı bölgelerinde belirmeye başlayan sivilcelerle baş etmek ve onlarla en yakın sürede vedalaşmak adına sivilceye iyi gelen mucizevi yöntemleri deneyebilir; tamamen zararsız ve doğal olan bu yöntemler sayesinde sivilce probleminize kökten çözüm bulabilirsiniz.

İşte; sivilceye ne iyi gelir? sorusunun yanıtı:

  • Bal

Mükemmel bir anti bakteriyel olan bal; cildi nemlendirmenin ve yumuşatmanın yanı sıra sivilceye neden olan iltihapları da yok ediyor.

Bal ile sivilcelerinizi tedavi etmek için bir miktar organik balı direk olarak cildinizde bulunan sivilcelerin üzerine yedirerek sürün ve 20 dakika boyunca bekleyin.

Son aşamada ise cildinizi bol suyla durulayın.

Bu kürü cildinize her gün düzenli bir şekilde uygulayarak; iltihaplı sivilceler de dahil olmak üzere sivilce probleminize en yakın zamanda Elveda, diyebilirsiniz.

  • Aspirin Maskesi

Cilt sağlığını ciddi oranda gözeten aspirin sivilce yüzünden zaman içerisinde yıpranan cildimizi onarıyor ve cilt kızarıklıklarını da geçiriyor.

Sivilceler için aspirin maskesi hazırlamak adına 3 adet aspirini bir havanda döverek toz haline getirdikten sonra bir kaseye aktarın ve üzerine 1 çay kaşığı su ilave edin. Ardından karışımı iyice karıştırın ve yüzünüzde bulunan sivilcelerin üzerine yedirerek sürerek, 20 dakika boyunca bekleyin.

Son olarak da cildinizi bol ılık suyla durulayın.

Aspirin maskesini sivilceleriniz tam anlamıyla iyileşene dek 2 günde 1 kez olacak şekilde cildinize uygulayabilirsiniz.

  • Sarımsak

Genel sağlığımızın yanı sıra cilt sağlığımız açısından da faydaları saymakla bitmeyen sarımsak; sivilce tedavisinde en çok başvurulan yöntemlerden bir diğeri!

Normal sivilcelerin yanı sıra iltihaplı sivilceleri de ciddi oranda iyileştiren sarımsak; muhteşem bir antibiyotik olarak sivilceye neden olan bakterileri öldürüyor.

Sarımsak kullanarak sivilcelerinizi yok etmek için 1 orta bay sarımsağı suyu çıkana kadar bir adet kaşık yardımıyla güzelce ezin.

Ardından elde ettiğiniz sarımsak suyunu parmak uçlarınızı kullanarak yüzünüzdeki sivilceli bölgeye sürün.

15 dakika bekleyin ve cildinizi bol ılık suyla durulayın.

Cildinizdeki sivilceler iyileşene kadar sarımsak ile sivilceleri tedavi edebilirsiniz.

  • Sirke

Salatalarımızın olmazsa olmazı olan, pek çoğumuzun severek tükettiği sirke; bakterileri temizleyerek cildimizi sivilcelerden arındırıyor.

Sivilce oluşumunu durdurmak adına 2 yemek kaşığı su ile 1 yemek kaşığı sirkeyi uygun bir kasede karıştırın.

Bir miktar pamuğu sirkeli suya bandırın ve sivilcelerinizin üzerine sürün. En az 10 dakika bekleyin ve bekleme süresi dolunca cildinizi bol ılık suyla yıkayın.

Son olarak da cildinize nemlendirici sürmeyi unutmayın!

 

 

Bir Cevap Yazın

  1. Sivilceye Ne İyi Gelir? için yorumda bulun

    Sivilceye Ne İyi Gelir? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Sivilceye Ne İyi Gelir? için ilk yorumu yapabilirsin.