Sevgiyi Göstermenin ve İlişkinizi Geliştirmenin Farklı Yolları

Partnerinizin hala sizi sevip sevmediğini hiç sorguladınız mı? Yalnız değilsiniz. Ayrıca partnerinizden farklı bir sevgi davranışı konuşuyor olabilirsiniz.

Aşk Davranışları Nelerdir?

Hepimiz sevgiyi 5 farklı şekilde verir ve alırız: onaylama kelimeleri, hizmet eylemleri, hediye alma, kaliteli zaman ve fiziksel temas.

Güzel Sözler

Sevgi davranışını onaylama kelimeleri olduğunda, kelimeler sizi inşa eder. Sözlü şefkat, övgü, cesaret ve iltifatlarla gelişirsiniz. Sert sözler ve eleştiri sizi uzun süre rahatsız edebilir.

Hizmet Eylemleri

Partnerinizin iş yükünüzü hafifletmek için isteyerek yaptığı her şey sizin için bir sevgi işaretidir. Partneriniz siz oraya varmadan önce vakumladığında veya sizi sürpriz olarak kahvaltı yaptığında ona özen gösterildiğini hissedersiniz. Öte yandan, tutmayan sözler veya tembellik sizi önemsiz hissettirebilir.

sevgiyi göstermek

Hediye Almak

Bu sevgi davranışı konuştuğunuzda, düşünceli bir hediye size özel olduğunuzu gösterir. Buna karşılık, genel hediyeler ve unutulmuş özel olaylar ters etkiye sahiptir. Bu sevgi davranışının materyalist olması gerekmez – kötü bir günün ardından en sevdiğiniz atıştırmalıkları almak kadar basit olabilir.

Kaliteli Zaman

Size göre hiçbir şey bölünmemiş ilgi kadar sevildiğinizi söylemez. Partneriniz gerçekten oradaysa (ve telefonuna bakmıyorsa), kendinizi önemli hissettirir. Aktif olarak dinlememek veya bire bir görüşme yapmadan uzun süreler olmak, kendinizi sevilmemiş hissetmenize neden olabilir.

Fiziksel Dokunuş

El ele tutuşmak, öpmek, sarılmak ve diğer dokunuşlar sevgiyi göstermek ve almak için tercih ettiğiniz yoldur. Uygun dokunuşlar sıcaklık ve güvenlik sağlarken, fiziksel ihmal sizinle eşiniz arasında bir boşluk bırakabilir.

Sevgi Davranışları İlişkilerinizi Nasıl Geliştirebilir?

Çoğumuz bir veya iki tercih edilen aşk davranışına sahibiz – çoğu zaman sevgilimizden farklıdır. Sevginizi tercih ettiğiniz sevgi davranışınızı ifade ederseniz, eşiniz tarafından fark edilmeme ihtimali yüksektir.

Sevgi davranışı bir armağan olduğunu söyleyin ve eşinizi genellikle düşünceli hediyelerle şaşırtın. Düşünceli hediyenize hızlıca baktıklarında nasıl hissettiriyor? Bu arada, eşiniz hediyelere pek değer vermez, ancak hizmet eylemlerini takdir eder. Hediye satın almak yerine evin her yerinde ev işleri yaparsanız, bu onlar için dünya anlamına gelir. Partneriniz sevildiğini mi hissediyor?

Partnerinizin tercih ettiği sevgi davranışı öğrenmek, ilişkinizi büyük ölçüde güçlendirebilir. Aşk davranışlarını romantik olmayan ilişkiler için de geçerlidir ve web sitelerinde sevgililer için testler bulunmaktadır.

Bir Cevap Yazın

  1. Sevgiyi Göstermenin ve İlişkinizi Geliştirmenin Farklı Yolları için yorumda bulun

    Sevgiyi Göstermenin ve İlişkinizi Geliştirmenin Farklı Yolları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Sevgiyi Göstermenin ve İlişkinizi Geliştirmenin Farklı Yolları için ilk yorumu yapabilirsin.