Sürekli Kavga Eden Çiftlere Öneriler

Aşk, hayatımızdaki en özel ve en anlamlı duygulardan biri olsa da maalesef ki sevdiğimiz erkekle zaman zaman kavga edebiliyor, hatta onun kalbini kırmak zorunda bile kalabiliyoruz. Bazen ufak bir yanlış anlaşılma ile büyüyen tartışmalar, alevlenerek, tüm günümüzün hatta tüm haftamızın kavga ile geçmesine bile neden olabiliyor.

Aslında arada sırada sevgilimizle kavga etmemiz, aşkımızı pekiştirse de bu tartışmalar, sürekli bir hal aldığında yaşamak, tam anlamıyla bir işkenceye dönüşebiliyor. Hatta ardı arkası gelmeyen bu tartışmalar yüzünden bazen sevgilimizle ayrılmayı düşünme noktasına bile gelebiliyoruz.

Sürekli kavga eden çiftlere öneriler başlıklı bu yazımızda sık sık kavga eden ve bu durumdan artık ciddi anlamda bıkan çiftlere ilişkilerini yeniden gözden geçirmelerine yardımcı olacak birkaç tavsiyeden bahsetmek istiyoruz.

İşte, sürekli kavga eden çiftlere öneriler listemiz:

  • Sevgilinizi ya da eşinizi olduğu gibi kabullenin!

Hayatınızı paylaştığınız, canınızdan bile çok sevdiğiniz sevgiliniz ya da eşiniz, tamamen sizinle zıt bir görüşe sahipse, onun görüşünü değiştirmek yerine onu anlamayı tercih etmeniz gerekiyor.

Onun farklı konularda tıpkı sizin gibi düşünmesini ondan beklemeyerek, yani hoşgörü ve anlayışla ona yaklaşarak, düşünceleri yüzünden onu suçlamak yerine onun fikirlerine her daim saygı duyduğunuzu ifade ederek, aranızdaki çatışmalara bir nebze de olsun son verebilirsiniz.

  • Sevgilinizle ters gitmek yerine ona ılımlı yaklaşın!

Maalesef ki çoğu kadının en büyük hataları arasında sevgililerine ters gitmeleri ve kendi fikirlerini sevgililerine empoze etmeye çalışmaları yer alıyor.

Bu durum ise erkekte kendi düşünce ve görüşlerine saygı duyulmadığı ve sevgilisi tarafından düşüncelerinin hiçe sayıldığı yönünde bir düşünce oluşmasına neden oluyor.

Bu yüzden sevgiliniz size kızdığı anlarda onunla ters gitmek yerine sessizliğinizi ve sakinliğinizi koruyarak, ondan beklentilerinizi hafif bir ses tonu ile dile getirerek, tartışmanın giderek büyümesinin önüne geçebilirsiniz.

  • Bir aile terapistinden yardım alın

Şayet eşinizin sizi hiçbir şekilde anlamadığını düşünüyor ve onun hoşlanmadığı davranışları ile defalarca kez karşılaşıyor, onu her defasında uyarmanıza rağmen onda bir adım bile ilerleme göremiyorsanız; eşinizin durumun ciddiyetini kavrayabilmesi adına ona bir aile terapistinden yardım alma teklifinde bulunabilirsiniz.

Eşinizin bu fikri kabul etmesi sonucunda aile terapisti seanslarına düzenli olarak katıldığınız takdirde onunla bir orta noktada buluşmayı başarabilirsiniz.

Aile terapistlerinin üzere olan pek çok çiftin hayatını sihirli bir dokunuşla değiştirdiğini asla unutmamanızı öneriyoruz.

Mutlu bir hayatına sahip olmanız dileğimizle…

Bir Cevap Yazın

  1. Sürekli Kavga Eden Çiftlere Öneriler için yorumda bulun

    Sürekli Kavga Eden Çiftlere Öneriler için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Sürekli Kavga Eden Çiftlere Öneriler için ilk yorumu yapabilirsin.