Saçlarınızın Düşmanı Olarak Görebileceğiniz 5 Neden

Zayıf, kuru ve kırılgan bir yapısına sahip olan kişiler, neden böyle bir saç yapısına sahip olduklarını bilmemekte ve bu konuda yanlış yönlendirmeler ile çeşitli saç güçlendirici yöntemlere başvurmaktadırlar. Bu yönelim de her zaman için olumlu sonuç verememektedir ve bazen çeşitli sıkıntılarla karşılaşmak söz konusu olabilmektedir. Gelin saçlarınızın neden böyle olduğuna dair nedenleri birlikte inceleyelim.

Her Şeyin Başı Sağlıksız Beslenme

Günümüzün en büyük problemlerinden biri olan sağlıksız beslenme, vücudun yeterli miktarda demir alamamasına ve haliyle köklerinin zayıflamasına neden olmaktadır. Bu durumun önüne geçebilmek ve daha sağlıklı saçlara sahip olabilmek adına mutlaka meyve ve sebze gibi önemli besinleri bol bol tüketmek gerekmektedir.

Aşırı Dozda Düzleştirici, Fön Makinesi ve Ütü Kullanımı

Saçların şekil ve hacim kazanması, her zaman için kolay değildir ve bu konuda bazı materyallerden yardım almak gerekmektedir. Bu aletlerin hepsi, saçlara son derece yüksek ısılar vermekte ve haliyle bu durum saçların bir zaman sonra kırılgan olmasına neden olmaktadır. Saçlar uzun süre boyunca, söz konusu materyallere maruz kalırsa, bir noktadan sonra hacmini kaybetmekte, incelmekte, kurulmakta ve hatta kopabilmektedir. Düzleştirici, fön makinesi ve ütü gibi aletlerin, sürekli olarak saçlara uygulanmaması saçların bir miktar daha güç kazanmasına neden olacaktır.

Neminin Korunması

Zaman zaman havadaki nem azalabilmekte ve derinin kurumasına yol açabilmektedir. Bu durum kepek sorununun da ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Bu tür sorunlardan ötürü saçlarınızdan nefret etmemek istiyorsanız, saçlarınızı sürekli olarak nemli tutmak, sizi büyük bir dertten kurtaracaktır. Ayrıca saçlarınızın hacim alması bu sayede daha kolay bir hal alacaktır.

Kirlilik

Gün içerisinde birçok hava ve ortam faktörü, saçların kirlenmesinde son derece büyük bir rol oynamaktadır. Bu durum sonucunda ise saçların yapısı zayıflamakta ve saçın sahip olduğu hem nem hem de yağ, özelliğini yitirmektedir. Saçların kirlilik faktöründen uzak durabilmesi adına sürekli olarak yıkanması ve doğru şampuanın tercih edilmesi gerekmektedir.

Saçları Çok Sıcak Suyla Yıkamak

Saçlarımızı bir şekle sokabilmek adına gün içerisinde zaten fön makinesiyle veya düzleştiricilerle yoğun ısılara maruz bırakıyoruz. Bu ısılar elbette ki saça bir miktar zarar veriyor. Bunun yanı sıra aşırı sıcak su da, adeta saçın gücünü kaybetmesine tuz biber oluyor. Bu nedenle saçlarımızı yıkarken ılık suyla yıkamak,  her açıdan daha iyi bir yıkama seçeneği olarak karşımıza çıkıyor.

 

Bir Cevap Yazın

  1. Saçlarınızın Düşmanı Olarak Görebileceğiniz 5 Neden Saçlarınızın Düşmanı Olarak Görebileceğiniz 5 Neden için yorumda bulun

    Saçlarınızın Düşmanı Olarak Görebileceğiniz 5 Neden için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Saçlarınızın Düşmanı Olarak Görebileceğiniz 5 Neden için ilk yorumu yapabilirsin.