Saç Cilası Nedir, Ne İşe Yarar ve Nasıl Yapılır?

Boyalı saçlar kusursuz renge ve doğal ışıltıları daha uzun süre korumak için saç cilası yaptırmayı düşünüyor musunuz? Saçlarınızı hayal ettiğiniz renge boyadıktan sonra geriye sadece tek bir şey kalır: saçlarınızın ışıltısını ve rengini mümkün olduğunca uzun süre korumak! Bazı saç boyaları zaman geçtikçe mat veya soluk bir görünüme kavuşmaktadır. Bu durumlar saçınızı yıkama sıklığı, bakım rutinleri, kullanılan saç boylarının yapısına ve saçlarınızın tipine kadar pek çok farklı unsurlara bağlıdır. Peki, saç renkleriniz her cansızlaşmaya ve soluklaşmaya başladığında onları yeniden boyamanız yerine daha pratik bir çözüm yapmaya ne dersiniz? İşte saçlarınızın rengini uzun süre korumanızı sağlayacak saç cilası hakkında temel bilgiler!

Saç Cilası Nedir?

Saç cilası, boyalı saçlarda gün geçtikçe istenmeyen mat görüntüsü ve yansımaları engellemek için kullanılan bir uygulamadır. Bu uygulama ile saç tellerin doğal ışıltısı ön plana çıkacaktır ve saçtaki boyanın ömrü uzayacaktır.

Saçlarınızı boyattığınızda, belirli aralıklar ile dip boya işlemleri yapmanız gerekir. Fakat brushlight, röfle ve ombre gibi saçların tümüne uygulanmayan boya işlemleri saç boyama sıklığına göre tamamen sizin tercihizdir. Saçların ışıltısı kaybolması ve renginin solması sebebiyle saçlarınız istediğiniz kadar sıklıkla boyamak yerine saç cilası yapmayı tercih edebilirsiniz.

Saç Cilası

Saç Cilası Nasıl Hazırlanır?

Saç cilası yapımı, geçmiş saç boyalarının sulandırılması yardımı ile hazırlanan bir karışım olarak kullanılmaktadır. Fakat günümüzde bu uygulamalar, yeni teknoloji ile birlikte saçlara ışıltı katan bileşenlerle yapılır. Bu esnada kullanılması gereken oksidasyon oranı ve boya miktarı son derece önemlidir. Üstelik uygulanması gereken saç cilaları, saçın sıklığına ve yapısına göre değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle evde saç cilası yapmak yerine, bu işlemleri kuaförde yaptırmak daha risksiz olacaktır.

Saç Cilası Nasıl Yapılır?

Saç cilası işlemleri uygulanırken ilk önce saçınıza uygun tonda bir boya seçerek karıştırma kabına almanız gerekir. Uygun oranlarda oksidan eklenen karışım, saçın tümüne uygulanmaktadır. Eğer saçta ton farklılıkları varsa her tona uygun, ayrı karışımların hazırlanması gerekmektedir. Saçta yaklaşık yarım saat bekledikten sonra tamamen durulanır.

Saç Cilası Kimler İçin Uygundur?

Saç cilası, boyalı saçları olan kişilerin sıklıkla tercih ettikleri bir yöntemdir. Saçlardaki boyanın rengi solduğu veya matlaştığı zaman veya platin sarısı veya gri gibi açık tonlara sahip saçlarda istenmeyen turunculaşmalar oluşuyorsa, saç cilası yaptırmak sizler için doğru olacaktır. Kısa zamanlarda iki farklı saç boyası kullananlar ve saçların tonu bozulduysa saç cilası ile tonu yakalamanıza imkan vardır.

Bir Cevap Yazın

  1. Saç Cilası Nedir, Ne İşe Yarar ve Nasıl Yapılır? için yorumda bulun

    Saç Cilası Nedir, Ne İşe Yarar ve Nasıl Yapılır? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Saç Cilası Nedir, Ne İşe Yarar ve Nasıl Yapılır? için ilk yorumu yapabilirsin.