Este Lorien Eskişehir – Epilasyon Tavsiyeleri

Eskişehir’de epilasyon ve güzellik alanında hizmet veren Este Lorien tarafından hazırlanan “Eskişehir lazer epilasyon tavsiye  yazımızla sizlerleyiz.

Eskişehir epilasyon uygulamalarına geçmeden önce lazer epilasyon işlemleri hakkında merak edilen konulara değinerek yazımıza başlayalım.

Günümüzde lazer epilasyon uygulamaları, kişilerin vücutlarındaki istenmeyen tüylerinden kurtulmak için en çok tercih ettikleri yöntemler arasında yer alır. Bölgeye nüfuz eden lazer ışınları sayesinde kıl köklerini üreten hücrelerin büyüme ve gelişme işlevlerini yerine getirmemeleri hedeflenir Yüksek ısıya sahip lazer ışınları tarafından zarara uğrayan ve tahrip edilen kıl kökleri, bir müddet sonra tekrar uzamamaya ve çıkmamaya başlar. Böylece belirli bir süre sonra istenmeyen tüylerden tamamen kurtulmak mümkün olur.

Eskişehir Epilasyon Tavsiyeleri

Bildiğimiz gibi artık kadınların yanı sıra pek çok erkek istenmeyen tüylerden en etkin şekilde kurtulmak ister. Bu bağlamda kadınlar tüm vücutlarındaki tüylerden kurtulmak istese de erkekler özellikle yanak bölgesinde fazla kıllardan, göğüs bölgesindeki ve sırt bölgesinde kıllardan kurtulmak isterler. Hangi bölgedeki tüyler olursa olun, farklı epilasyon yöntemleri sayesinde istenmeyen tüylerden kurtulmak mümkündür. Bu doğrultuda Este Lorien Eskişehir lazer epilasyon tavsiye ve öneri bölümünü birlikte inceleyelim.

Birinci Tavsiye – Ağda (Geçici çözüm için)

Ağda, istenmeyen tüylerden kurtulmanın bilinen en eski yöntemidir. Ancak ağda, istenmeyen tüylerden kurtulma noktasında kişilere geçici bir çözüm sunar. Yani kıllar alındıktan bir müddet sonra bir süre sonra uzamaya devam eder. Her ne kadar sir ağda uygulamaları geleneksel el ağdalarına göre daha uzun süreli sonuçlar verse de kıl kökleri yerinde durduğu için kıllar bir süre sonra uzar. Bu sebeple tüylerinden kalıcı olarak kurtulmak isteyen kişiler için epilasyon tavsiyesi olarak öncelikli sıralarda yer almamaktadır.

İkinci Tavsiye – Lazer Epilasyon (Kalıcı çözüm için)

Lazer epilasyon ise ağdanın aksine istenmeyen tüylerden kurtulma konusunda kalıcı sonuçlar sunar. İstenen sonuçların elde edilmesi için gerekli seans sayısı, bu işlemi yaptıran kişilerin cilt tipi, yaş, cinsiyet vb. özelliklerine göre değişiklik gösterebilmektedir. Örneğin açık ten rengine ve siyah kıllara sahip olanlar, genel olarak en etkili sonuçları görmektedir. Buna karşılık lazer epilasyon beyaz tüyler üzerinde henüz etkili değildir. Tüm dünyada olduğu gibi Eskişehir epilasyon uygulamalarında da lazer epilasyon tavsiye edilen ve sıklıkla tercih edilen bir yöntem olarak ön plana çıkmaktadır.

Lazer epilasyon tavsiye edilen bir yöntem olmanın yanı sıra ağrı ve acı seviyesi danışanlar tarafından merak edilen ve bu yönüyle bir miktar çekinilen bir yöntemdir.

Bu noktada birçok kişi acı vereceği için lazer epilasyon yaptırma konusunda kararsızlık yaşar. Ancak günümüzde kullanılan yeni nesil ve ileri teknoloji cihazlar sayesinde bu işlem (kişiden kişiye göre değişebilmekle birlikte) genellikle çok az acı vermektedir. Aynı zamanda uygulama öncesinde işlem yapılacak bölgeye, acı hissini minimuma indirgeyecek krem uygulaması da yapılmaktadır. Bu da acı eşiği düşük olan kişilerin neredeyse hiçbir şey hissetmeden tüm işlemi konforlu bir şekilde tamamlamalarına izin verir.

Peki, Eskişehir epilasyon uygulamaları arasında sıklıkla tavsiye edilen lazer epilasyon yönteminin kalıcılığı nedir?

Lazer epilasyon uygulamasında özellikle bacak, kol, kol altı ve sırt bölgelerinde oldukça iyi sonuçlar elde edilmektedir. Seansların düzenli olarak takip edilmesi de tüylerden kalıcı olarak kurtulma konusunda büyük önem taşır. Böylelikle tüyleri büyük oranda bitirmek mümkün olabilmektedir.

Eskişehir lazer epilasyon tavsiye https://www.estelorien.com.tr/lazer-epilasyon/ web sayfasından Eskişehir epilasyon uygulamalarına dair tavsiye ve bilgilendirme makalelerini takip edebilirsiniz.

Este Lorien Güzellik Stüdyosu tarafından derlenen, Eskişehir lazer epilasyon tavsiye / öneri yazımızı sonuna kadar okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir Cevap Yazın

  1.  Este Lorien Eskişehir – Epilasyon Tavsiyeleri için yorumda bulun

     Este Lorien Eskişehir – Epilasyon Tavsiyeleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak  Este Lorien Eskişehir – Epilasyon Tavsiyeleri için ilk yorumu yapabilirsin.