‘Nail art’ yapmanızı kolaylaştıracak tüyolar

Bugünlerde tırnakları tekdüze renklere boyamak pek de yeterli görülmüyor. Dünyanın dört bir yanından ve tasarımla ilgilenen yüzlerce “nail art” düşkünü, tırnaklarına öyle güzel desenler uyguluyor ki hayran kalmamak elde değil. İlk bakışta çok karmaşık gibi gelse de bazı tüyolarla siz de hayallerini kurduğunuz sanatını kolaylıkla uygulamaya başlayabilirsiniz. Üstelik bunun için pahalı alet edevat almanıza da gerek yok. Sadece biraz motivasyon yeterli.

Selobant işinizi görür

Ofis ve kırtasiyelerde bulunan selobantlar sayesinde tırnaklarınıza muhteşem zigzaglar çizebilmeniz mümkün. Bunun için tırnaklarınıza uyguladığınız ana rengin en az bir saat boyunca kurumasını beklemeniz gerekiyor. Daha sonra tırnağınıza selobant çekerek istediğiniz herhangi bir rengi, farklı desen veya şekillerde uygulamaya başlayabilirsiniz.

Dantellerden faydalanın

Kullanmadığınız, eski püskü bir dantel parçasını tırnağın üzerine koyarak istediğiniz herhangi bir rengi tırnaklarınıza uygulayabilmeniz mümkün. Bunun için danteli parmağınıza sıkıca sarın ve yerinden oynamamasına dikkat edin. Böylece çok karmaşık gözüken desenleri dahi rahatlıkla tırnağınızda taşıyabilirsiniz.

Kürdanlar ne güne duruyor?

Tırnaklarınıza düzgün bir kalp işareti çizmek istiyor, ama bunu nasıl yapacağınızı bilmiyor musunuz? Hiç sorun değil. İdeal kalbi çizmek için ihtiyacınız olan tek şey bir kürdan. Birbirine yakın boyutlarda ve aynı hizada iki tane yuvarlak nokta koyduktan sonra her bir noktayı 45 derecelik açılarla birbirine kavuşturun. Hepsi bu kadar! Ne kadar mükemmel bir kalp simgesi çizdiğinize siz de şaşıracaksınız.

fırçasını da kullanabilirsiniz

Tırnaklarınızda ince ve düz çizgilerden oluşan bir tasarım istiyorsanız, yapmanız gereken herhangi bir makyaj fırçasını boyaya batırmak ve tırnağınızın üzerinden geçirmek olmalıdır. Baz renk olarak kullandığınız boya kuruduktan sonra ikinci veya üçüncü rengi uygulayabilmeniz de mümkün.

Rastgele desenler oluşturun

Tırnaklarınızda rastgele fırça darbelerinden oluşan hoş bir görüntü oluşturmak için yapmanız gerekenler çok basit. Önce ana renk olarak seçtiğiniz beyaz boyayı tırnaklarınıza uygulayın. Daha sonra herhangi bir fırçanın ucunu istediğiniz bir renge batırın. Boştaki elinizle fırçanın tellerini gererek boyanın rastgele tırnağınıza dağılmasını sağlayın. Ortaya çıkan sonuç çoğu zaman şaşırtıcı derecede güzel görünecektir.

Bir Cevap Yazın

  1. ‘Nail art’ yapmanızı kolaylaştıracak tüyolar için yorumda bulun

    ‘Nail art’ yapmanızı kolaylaştıracak tüyolar için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak ‘Nail art’ yapmanızı kolaylaştıracak tüyolar için ilk yorumu yapabilirsin.