Burun Estetiği Ameliyatında Yanlış Yapılanlar

burnun yeniden şekillenmesi işlemidir. Dünya da estetik konusunda en çok talebin olduğu durum burun estetiğidir. Burun estetiği ameliyatı ile burun küçültme, burun büyütme, burun ucu kaldırma gibi yöntemler uygulanır. Bu makalemizde ameliyat öncesinde ve sonrasında yanlış bilinen konuları ele almaktayız.

Ameliyatında Yanlış Yapılanlar

Burun Estetiği Ameliyatında Yanlış Yapılanlar

1-Çok erken yaşlarda estetik operasyonunun tehlikesi olduğu söylenmektedir. Fakat bu yaş sınırı kızlarda 16 yaş erkeklerde ise 18 yaş itibariyle yapılması mümkündür. Daha alt yaş gruplarında ise sağlık açısından ise mecbur kalındığında uzmanların burun dokusunu bozmadıkları taktirde tehlikeli bir durum söz konusu değildir.

2- Bütün burun estetik operasyonlarının aynı yöntem ile yapıldığı söylenmektedir ancak bu bilgi yanlış bir bilgidir. Çünkü burun ameliyatında doktorunuz sizin için yüzünüze yakışacak bir burun dizayn eder ve onu uygulamaya çalışır. Doğru olan cinsiyete ve kişisel anatominize uygun bir burun yapılması gerekir.

3- Açık yöntem ile ameliyat yaptırmak isteyen kişiler dikiş izlerinin kalmasından şikâyetçilerdir. Ancak günümüz şartlarında atık 6 aydan sonra dikiş izini görmek imkânsızdır.  Kapalı ameliyatta dikiş izi kalma süresi 6 aydan daha kısadır fakat kapalı şekilde yapıldığı için bazı sorunlara müdahale etmek konusunda başarılı olmayabiliyor.

4-   ameliyatından sonra ağrılı bir süreç olduğu söylenmektedir fakat bu ağrıların ameliyattan sonraki ilk 3 gün şiddetli olduğu görünür. 3günden sonra ağrılarınız azalır. Ameliyat olduktan sonra ilk bir hafta yüz bölgesindeki jest ve mimiklerinizi kontrol etmeniz gerekmektedir. Yoksa ağrılarınız artar.

5- Burun estetiğinden sonra burun ucunun düşeceği kaygısına düşenler olacaktır. Burun ucu doğru yapılmış bir ameliyattan sonra düşme durumu olmaz ya da uzun yıllar sonra çok hafif bir faklılık söz konusu olabilir.

6- Ameliyattan sonraki en zor safhanın tamponların çıktığı an olduğu söylenmektedir ancak günümüz şartlarında tampon etkisi oluşturmak amacıyla kendinden eriyen tamponlar veya silikon tamponlar kullanılıyor. Buda bu süreci kolaylıkla atlatmanızı sağlıyor.

7- Burun estetiğinde lazer uygulaması kullanılmaktadır ancak bu uygulama burun kemik yapısını ve kıkırdak yapısını şekillendirmez. Ancak nadir durumlarda açık ameliyat olan kişilerde dikiş izlerinin gözüktüğü hastalarda tercih edilmektedir.

8-  Burun estetiği sonuçlarının sadece bir cerrahi müdahale ile düzeleceği söylenmektedir ancak 10 yıl öncesine kadar bu konu geçerliydi şimdi ise dolgu malzemeleriyle burun yapısı çok bozuk kişiler olmadığı takdirde bu uygulama yapılabiliyor. Dolgu ile asimetrik durumlar düzeltiliyor.

Bir Cevap Yazın

  1. Burun Estetiği Ameliyatında Yanlış Yapılan Hatalar Burun Estetiği Ameliyatında Yanlış Yapılanlar için yorumda bulun

    Burun Estetiği Ameliyatında Yanlış Yapılanlar için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Burun Estetiği Ameliyatında Yanlış Yapılanlar için ilk yorumu yapabilirsin.