Mükemmel Selfie Çekmek İçin Öneriler

Selfie çekmek günümüzün en popüler eylemleri arasındadır. Yazımızda sizlere mükemmel selfieler için birkaç öneri vereceğiz.

Sosyal medya artık bütünüyle hayatımıza girdi. İnsanların ne yaptığımızı görmesini ve fotoğraflarımızı beğenmesini istiyoruz. Fotoğraflarımız arasında en büyük bölümü ise arkadaşlarımızla veya tek başımıza çekildiğimiz selfieler kaplıyor. Selfie çekmek aslında çok kolay bir iş değildi. Eğer her fotoğrafımızda mükemmel görünmek istiyorsak bazı püf noktaları bilmemiz gerekir.

Işığı Karşınıza Alın ve Parlayın

Selfie çekilirken güneş ışığını arkanıza alırsanız fotoğraflar karanlık çıkacaktır. Bu yüzden güneş ışığını karşınıza alın. Bu yöntem sayesinde fotoğrafınız daha parlak ve doğal duracaktır. Mükemmel çıktığınızı düşündüğünüz bir selfienizin yanlış ışık yüzünden berbat olmasını istemezsiniz dime?

Selfie Çekilmeden Önce Ayna Karşısında Denemeler Yapın

Ünlülerin büyük bir kısmı fotoğraf çekilmeden önce ayna karşısında denemeler yapıyor. Herkesin mutlaka diğerlerine göre iyi gözüktüğü bir pozu vardır. Bu yüzden selfie çekilmeden önce aynı karşısında yön, poz ve saçınızı değiştirerek denemeler yapın. Bu denemeler sonucunda ideal pozunuzu mutlaka bulursunuz. Ünlülerin büyük bir bölümü sadece sol profilden fotoğraf çekiliyor. Sizde bu yöntemi kullanabilirsiniz.

Arka Plan Çok Önemli

Ne kadar selfie çekilirken odak noktası siz olsanız da arka plan da büyük önem taşır. İnternette gördüğümüz komik fotoğrafların büyük bir bölümüne baktığımızda arka planlarında yer alan cisim veya insanlar yüzünden komik duruyor. Bu yüzden selfie çekmeden önce bir arka planınızı kontrol edin. Aynı zamanda kıyafet renklerinizde arka plan renklerinin uyumlu olmasına da dikkat etmelisiniz.

Zamanlayıcı Kullanın

Bütün akıllı telefonlarda çekim zamanlayıcı vardır. Bu zamanlayıcılar 3 saniye veya 10 saniye sonra fotoğrafınızı çeker. Zamanlayıcının bu mükemmel özelliği sayesinde selfie çekerken kollarınız fazladan görünmez. Hatta fotoğrafı başka biri çekmiş gibi duracaktır. Bunların yanı sıra pozunuzu vermek için de zamanınız olur.

Selfie Çubuğu Kullanın

Fotoğraflarınızın daha geniş açılarda gözükmesini istiyorsanız mutlaka selfie çubuğu kullanmanız gerekir. Selfie çubukları günümüzde neredeyse her yerde çok uygun fiyatlara satılıyor. Selfiğe çubuğu kullanılarak çekilen selfielerde kollar çok fazla gözükmez ve genelde arka plan daha belirgindir. Selfie çubukları katlanabilir ve ufak olduğu için de çok yer kaplamaz

Fotoğraf Filtrelerini Kullanın

Sosyal medya uygulamalarının büyük bir çoğunda fotoğraf düzenleme seçenekleri yer alır. Uygulamalarda bulunan bu özellik fotoğraflarınızı daha güzel hale getirecektir. Fotoğrafınızı biraz daha güzelleştirmek için sırasıyla bütün filtreleri deneyin. Bu fotoğraflarınızın daha sanatsal gözükmesini de sağlar.

Bir Cevap Yazın

  1. Mükemmel Selfie Çekmek İçin Öneriler için yorumda bulun

    Mükemmel Selfie Çekmek İçin Öneriler için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Mükemmel Selfie Çekmek İçin Öneriler için ilk yorumu yapabilirsin.