Kızıl Kırmızısı Ombre Saç Modeli Fikirleri ve Yakışacak Kombinler

Her kadında aynı saç modelini ve rengini görmekten sıkılanlar ve kızıl renkten vazgeçmek istemeyenler için kızıl kırmızısı ombre saç modeli iyi bir tercih olabilir. Birbirinden farklı kızıl kırmızı tonları ve saç modellerine bakarak sizlere en uygun saç modelini ve rengini karar verebilirsiniz.

Kızıl Ombre Saç Modelleri ve Renkleri

Ombre saçların üst kısmı koyu renk olurken, saçın uçlarına doğru gittikçe saç rengi açılmaktadır. Özellikle kızıl renkli kadınların hemen boyatabileceği bir saç rengi değildir. Karar veremeyenler veya cesaret edemeyen kadınlar için ombreyi tavsiye etmekteyiz.

Siyah Saça Kızıl Ombre Modelleri

Kızıl rengi diğer renklerden ayıran tel olumsuz yanı çok çabuk akmasıdır. Bu nedenle evde kendiniz veya muhakkak kuaföre giderek boyatmanız gerekmektedir. Özellikle kızıl saç renklerini tercih edecek kişiler diplerden koyu renge geçiş yapacağını bilmesi gerekir.

İşte tam bu noktada siyah saçlara kızıl ombre deneyebilirsiniz. Eğer saç renginiz siyahsa bu tarz bir ombre modeli ile tamamen kızıl saçları daha uzun süre kullanabilirsiniz. Boyanın rengi açıldıkça istediğiniz renge kadar kullanabilirsiniz. Diplerden çıkan diğer saç renkleri arasında belirgin bir fark olmayacağı için rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Koyu Kızıl Ombre Modelleri

Kızıl saç kimlere yakışmaz ki? Doğru renk kızıl tonları yakalayarak cilt renginize uydurabilirsiniz. Özellikle esmerler açık renk kırmızı saç renklerini tavsiye ediyoruz.

Kızıl rengi tercih etmek istiyorsunuz ama daha çok kırmızı renk yerine kahverengiye yakın bir renk isterseniz koyu kızıl ombre modelini tercih edebilirsiniz. Bu sayede kızıl renk tonu çok fazla belli olmayacaktır. Özellikle açık güneşli havalarda saçınızın kızıllığı daha belli olacaktır. Güneş olmadığı zamanlarda ise koyu bir renk olarak gözükecektir.

Bakır Kızıl Omre Saç Renkleri ve Modelleri

Bakır kızıl saç rengi pek çok kadını hayran bırakmaktadır.  Özellikle Muhteşem yüzyıl dizisinde Hürrem Sultanı canlandıran Meryem Üzerli’nin bu saç rengi çok konuşulmuştu.

Pek çok kişi bu saç renginden ilham alarak saçlarını bakır kızıla boyatmıştı. Özellikle beyaz tenli kadınlar için ideal bir saç rengidir. Saç maskesiyle bakımlar yapıldığında saçlarınız bu tonlarda parlaklığını daha da gösterecektir.

Kızıl Kırmızısı Ombre Saç Modeli

Kızıl Turuncu Ombre Saç Modelleri

Marjinal renkleri seven kadınlar için kızıl turuncu ombre saç modellerine de yer vermek istedik. Saçınızı baştan sona koyu kızıl ombre yaptığınız da zaman geçtikçe saç rengi açılacaktır. Bu da kızıl turuncu ombre saç modeline dönüşecektir.

Koyu renklerden kızıla kızıldan bakıra ve daha sonrasında turuncuya geçiş yapılan ombre modellerini deneyebilirsiniz. Kızıl saç renklerini kullanırken kombin yaparken renk uyumu konusunda biraz sıkıntı çekebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

  1. Kızıl Kırmızısı Ombre Saç Modeli Fikirleri ve Yakışacak Kombinler için yorumda bulun

    Kızıl Kırmızısı Ombre Saç Modeli Fikirleri ve Yakışacak Kombinler için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Kızıl Kırmızısı Ombre Saç Modeli Fikirleri ve Yakışacak Kombinler için ilk yorumu yapabilirsin.