Moda Kurallarını Yıkın

kuralları sürekli değişiyor. Peki, siz bu kurallara ayak uydurmak zorunda mısınız? Moda ikonu olan kişilere baktığımız zaman dönemlerinin moda kurallarını yıkan kişileri görürüz.

Marilyn Monroe, Madonna, Twigy… bu liste uzar gider. Bu isimlerin hepsi de kendi döneminin ikonlarıdır. Dönemin moda kuralları bu isimlerin umurunda olmamıştır ve hepsi kendi tarzlarını moda yapmayı başarmıştır.

Döneminizin modası sizin tarzınızı yansıtmıyorsa bu moda kurallarına uymak zorunda olmadığınızı bilmelisiniz. Sizi kısıtlayan bu moda akımından moda kurallarına yıkarak kurtulabilirsiniz. İşte gönül rahatlığıyla yıkacağınız moda kuralları:

ve Ayakkabı Aynı Renk Olmak Zorunda Değil!

Çoğu kişi çanta, kemer, cüzdan ve ayakkabı gibi aksesuarların birbiriyle uyumlu olmak zorunda olduğunu savunur. Fakat aslında böyle bir zorunluluğunuz yok. Kullanabileceğiniz çok fazla renk varken neden tek bir renk ile sınırlı kalasınız?

Ne Demek Desenli Parçalar Kombinlenemez

Bir moda klişesi daha; desenli parçalar birbiriyle kombinlenemez. Aslında desenli kıyafetler giymenin en güzel yanı bu kıyafetleri birbiriyle karıştırarak kullanmaktır. Eğer bu kadar iddialı giyinmek istemezseniz kombinleyeceğiniz parçalardan birisini basit bir desen olarak seçebilirsiniz.

Mutlaka Yüksek Topuklu Ayakkabı Giyinmek Zorunda Değilsiniz!

Aslında kadınlar mutlaka yüksek topuk giyinmeli kuralı son birkaç yıldır yıkıldı. Şık bir restoranda yemeğe giderken veya bir partiye giderken en yüksek topuklu ayakkabınızı giymenize gerek yok. Şık olmak için yüksek topuklara ihtiyacınız yok. Bir çift Oxford ayakkabı ile de şık olabilirsiniz.

Kış Mevsiminde Beyaz Giyilmezmiş!

Kışın kasvetli havası resmen kıyafetlerimizle buluşuyor. Ne kadar siyah ve gri renklerini giymeyi sevsek de kışın da beyaz giymek isteyebiliriz. Yani, neden kışın beyaz gibi sade bir rengi tercih etmeyelim?

Yaz Mevsiminde Siyah Giyilmezmiş!

Kış mevsiminde beyaz giymeyi yasaklayan moda kuralları yaz mevsiminde siyah giymemize de izin vermiyor. Tamam. Siyah sıcak günlerin vazgeçilmez rengi değil bunun bizde farkındayız. Fakat sadece modaya uymak için siyah giyinmemek dolaptaki o siyah tişörte haksızlık değil mi?

Bu Kıyafeti Sadece Zayıflar Giymeli!

En büyük yanılgılardan birisi kıyafetlerin sadece zayıf vücutlara sahip olan kişilerde güzel durduğu düşüncesidir. Hatta bu kadınların birbirini fizikleri konusunda en fazla eleştirdikleri noktadır. Kendinize neyi yakıştırıyorsanız giyebilirsiniz. Bu tarz klişelere gerçekten gerek yok.

Açık Renk Çorap Giyilmez

Moda kuralları çorap rengimize kadar karışıyor. Gerçekten siyah veya lacivert çorap giyinmekten sıkılmadınız mı? Açık renk veya desenli çorapları seviyorsanız gönül rahatlığıyla giyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

  1. Moda Kurallarını Yıkın için yorumda bulun

    Moda Kurallarını Yıkın için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Moda Kurallarını Yıkın için ilk yorumu yapabilirsin.