Kadınların En Çok Tercih Ettiği Sarı Saç Renk Tonu ve İsimleri

Sarı saç kadınların en vazgeçilmez saç renklerinden biridir. Asil görüntüsü ile sarı saç renkleri her kadının hayatından bir kez de olsa kullanmaktadır. Esmerler, açık tenliler, buğday tene sahip kadınlara yakışan bu saç renginin en önemli unsuru doğru tonu seçmektir. Bu yazıda sizlere kadınların en çok tercih ettiği sarı saç renk tonu ve isimlerinden bahsedeceğiz;

Sarı Saç Rengi ve Tonları

İnci Sarısı Saç Rengi

İnci sarısı rengi çoğu kişinin duymadığı ama çok fazla gördüğü saç tonlarındandır. Adını bilmeseniz de biliyoruz ki sarı sevdalısı olan her kadının kullanmak istediği bir saç rengidir.

Sarı Balyaj

Sarı saç rengi kullanırken ne kadar çok bakım gerektiğini herkes bilmektedir. Özellikle dip rengi koyu olanların ve saçları hızlı uzayan kadınların kuaföre sıklıkla gittiğini, dipleri için hemen açma ve tekrardan boyama işlemleri yaptırdığını bilmekteyiz. Bu sorunların önüne geçebilmek için, kuaföre gitme sıklığını azaltabilmek için sarı ombre veya sarı balyajlar kullanabilirsiniz. Saç diplerinize temas etmeden sarı geçişler kullanarak oluşturulmuş bu saç modelini saç diplerinize gelse dahi kullanabilirsiniz.

Sıcak Sarı Saç Rengi

Sıcak sarı saç renkleri kadınların en çok beğendiği sarı saç rengi tonlarından bir tanesidir. Yaz aylarında ve kış aylarında oldukça sevilen ve tercih edilen bu saç rengini esmer kadınlar bile tercih etmektedir. Ten rengi ile sarı saçın çok zıt olduğunu düşünüyorsanız sıcak sarı saç rengini kullanmayı düşünebilirsiniz.

Küllü Sarı Saç Rengi

Küllü sarı saç renkleri açık sarıdan sonra gelen en serin tonlardan bir tanesidir. Dikkatleri üzerine çeken ve kullanan kadınların yüzünü tamamen aydınlatan bu saç rengi ile on yaş gençleşebilirsiniz. Kahverengi saçlara sahip kadınların hayali ne kadar sarışın olmak olsa da tamamen sarışın olabilmek korkutucu olabilir. Bunun önüne geçebilmek için gözleri yormayan ve daha doğal bir görünüm kazanabilmek için küllü sarı saç renklerini tercih edilebilirsiniz.

Sarı Ombre

Sarı saçları sevenler ve sarışın olmak isteyenlere önerimiz yine ombre modelini tercih etmek olacaktır. Saç diplerine dokunmadan saçların orta kısımlarını, uç kısımlarını diplere yakın olan kısımlarının çok yoğun bir şekilde sarı renkle buluşturulmasına sarı ombre denmektedir. Saçlarınız uzadığı zaman dip boyası yapmak zorunda kalmayacağınız bu saç modeli ve rengi ile aynaya baktığınız zaman hayalinizdeki sarışın kadına ulaşmış olacaksınız.

Bir Cevap Yazın

  1. Kadınların En Çok Tercih Ettiği Sarı Saç Renk Tonu ve İsimleri için yorumda bulun

    Kadınların En Çok Tercih Ettiği Sarı Saç Renk Tonu ve İsimleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Kadınların En Çok Tercih Ettiği Sarı Saç Renk Tonu ve İsimleri için ilk yorumu yapabilirsin.