Göz Şekillerine Göre Makyaj Tüyoları

İnsanların bize baktıklarında ilk dikkat ettikleri şeylerden biri gözlerimizdir. Özellikle şimdi yüzümüzün yarısı düzenli olarak bir maskeyle kapatılıyor. Bu yazıda sizlere göz şekillerine göre makyaj tüyolarından bahsedeceğiz.

Badem Gözler İçin En İyi Makyaj

Badem gözleri, dış köşeleri hafifçe kalkık ile oval şekilli olma eğilimindedir. Hemen hemen her türlü göz görünümünü çekebilirler.

Onları Nasıl Vurgulayabilirim?

Yumuşak bir kanat astarı yaparak gözlerinizi daha da vurgulayın. Badem gözlerin en tamamlayıcı şekillerinden biridir. Yalnızca üst kirpik çizginize astar yapıştırın, bu ekstra boyut ve şekil verecek ve daha kedi görünümü için gözlerin uzamasına yardımcı olacaktır. Bu astarı çok kalın yapmamaya dikkat edin. Astarı iç köşeye ince bir şekilde uyguladığınızdan ve dış köşelerde takoz gibi biraz kalınlaştırdığınızdan emin olun.

Makyaj Tüyoları

Yuvarlak Gözler İçin En İyi Makyaj

Yuvarlak gözler genişlik ve yükseklik açısından eşit olma eğilimindedir, bu nedenle fazla abartılmadan güzel göz görünümleri yaratmak için çok fazla alanınız olur.

Onları Nasıl Vurgulayabilirim?

Göz şekline biraz daha denge eklemek için yuvarlak gözlerin dış köşelerini güçlendirin. Göz farı renklerini kapakta nötr tutun ve dış köşeye doğru kademeli olarak daha koyu gölgeler ekleyin. Dış gölgeleme neredeyse yan V şeklinde görünmelidir.

Kalkmış Gözler İçin En İyi Makyaj

Kalkmış gözler klasik badem gözlerinden biraz farklıdır çünkü gözlerin dış köşeleri yukarı bakar ve alt kirpik çizgisi üst kirpik çizgisinden daha uzun görünür. Bu şekil, doğal olarak kedi gözü şekline sahip olduğunuz için güzeldir.

Onları Nasıl Vurgulayabilirim?

Alt göz kapağının üzerine koyu bir gölge alıp dağıtarak kolayca boğucu bir buğulu göz görünümü yaratabilirsiniz. Gözün şeklini dengelemek için alt kirpik çizgisine de biraz daha ağır gitmekten korkmayın. Gölgenizi ve astarınızı gözünüzün dış köşesine uzatarak kalkık şekli daha da vurgulayabilirsiniz.

Geniş Gözler İçin En İyi Makyaj

Geniş gözler arasında çok fazla mesafeye sahip olma eğilimindedir, bu nedenle gözleri birbirine daha yakın göstermek istersiniz.

Onları Nasıl Vurgulayabilirim?

Kirpik çizgisinin tamamını siyah veya kahverengi bir göz kalemi ile hizalayın, çünkü bu, gözlerin birbirine daha yakın göründüğü yanılsamasını yaratacaktır.

Boşluğu kapatmak için göz farınızı gözlerin iç köşesine doğru çekin. Tüm koyu gölgelerinizi içe doğru karıştırın ve dış köşelerde biraz daha yumuşak tutun.

Düşen Gözler İçin En İyi Makyaj

Aşağı dönük gözler için, gözlerin dış köşesi gözün iç köşesinden aşağıya doğru inerken gözleri kaldırmakla ilgilidir. Makyajınızın asıl amacı, daha kalkık bir göz yanılsaması yaratmaktır.

Onları Nasıl Vurgulayabilirim?

Başlangıçta, göz kapaklarınızdan kaşlarınıza kadar ten rengi bir ışık gölgesi uygulayın. Bu aynı zamanda bir astar görevi görür. Ardından, kırışıklarınız boyunca soldan sağa hareketle küçük yumuşak bir fırça kullanarak orta bir gölge uygulayın, ardından yukarı doğru parlatın. Tüm bunlar gözü kaldırmaya katkıda bulunur.

Göz makyajının çoğunu alt kısım yerine kapağa yoğunlaştırın. Gözünüzün altında daha koyu bir gölge kullanırsanız, yukarı çekip dış köşede birleştiği yerde yukarı kaldırdığınızdan emin olun.

Bir Cevap Yazın

  1. Göz Şekillerine Göre Makyaj Tüyoları için yorumda bulun

    Göz Şekillerine Göre Makyaj Tüyoları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Göz Şekillerine Göre Makyaj Tüyoları için ilk yorumu yapabilirsin.