İlişkilerde Yapılan Hatalar

Günümüzde ilişkilerin çabucak yıpranmasından ve monoton geçmesinden ötürü birçok çiftin şikayetçi olduğunu söylemek mümkün. Hayatımızın giderek sanallaşması, buna bağlı olarak samimiyetin azalması ve ilişkilerin artık çok farklı boyutlara dayanması, yapılan hataların tetiklenmesi konusunda çok büyük etkenler olarak çiftlerin karşısına çıkabiliyor. Peki çiftlerin daha sağlıklı ve daha uzun ömürlü yaşamaları adına ne gibi şeyler yapmaları gerekiyor ve hangi ilişkilerde yapılan hatalar için uzak durmaları gerekiyor?

İlişkilerde Yapılan Hatalar Nelerdir?

İlişkilerde Yapılan Hatalar

Sürekli Olarak Hatayı Karşı Tarafa Yıkmak

Yapılan araştırmalar ve çiftlerin şikayetleri dinlenildiği zaman, en çok yakınılan konuların başında çiftlerin birbirleri üzerinde baskınlık kurmaya çalışmaları ve sürekli olarak hatayı karşı tarafta aramaları geliyor. İlişkilerde kadın ya da erkeğin sürekli olarak anlayışsız olması ve sorunu hep karşı tarafa bağlaması, ilişkinin kısa süre içerisinde yıpranmasına neden oluyor.

Karşı Tarafında Kendince Bir Hayatı Olduğunu Unutmamak

İlişkilerin heyecanının kalmaması ve çabucak bitmesi durumlarının başlıca kaynaklarından biri de, çiftlerin her şeyi beraber yapma istekleri. Erkek ya da kadın, partnerine arkadaşlarıyla, ailesiyle ya da diğer çevresiyle vakit geçirmesi konusunda imkan ve zaman tanımıyorsa, ilişkilerinin çok kısa sürebilmesi söz konusu olabiliyor.

Olduğu Gibi Kabullenmek Yerine Değiştirmeye Çalışmak

İlişkilerin uzun ömürlü olması ve daha sağlıklı yürümesi konusunda, kişinin partnerini olduğu gibi kabullenmesi son derece büyük önem taşıyor. Kişi partnerini kendi gibi ya da kendisinin istediği gibi biri yapabilmek adına uğraşıyor. Hal böyle olunca çiftler birbirlerinden kısa süre içerisinde sıkılabiliyor ve partnerinin onu anlamadığını düşünerek, git gide ilişkisinden kopuyor.

Partnerini Hayatının Tümüne Odaklamak

İlişkilerde erkek ya da kadınların, hayatlarını birbirlerine odaklamaları ve birbirlerini hayatlarının merkezine koymaları, her ne kadar dışarıdan iyi bir şey gibi gözükse de, aslında çiftlerin birbirlerine karşı olan sevgilerini ve saygılarını kısa süre içerisinde tüketiyor. Partneriniz sizin için çok önemli olabilir ancak, kendinize olan saygınızı kaybetmemeniz ve partnerinize kendinizi tamamıyla kaptırmamanız ciddi anlamda büyük önem taşıyor.

Teknolojiden Uzak Durmak

Zamane çiftlerinin en büyük sorunlarının başında teknoloji bağımlılığı gelmektedir. Partnerlerden herhangi birinin, ilişkisine odaklanmak yerine bilgisayar, televizyon ya da telefon gibi cihazlara çok daha fazla zaman ayırması, ilişkinin bitmesi konusunda kaçınılmaz oluyor. Özellikle partnerinizle geçirmiş olduğunuz zamanlarda, bu gibi cihazlardan uzak durmak, sosyal medyayı kullanmamak ve anın tadını çıkarmak, karşınızdaki insanı daha fazla mutlu edecekken, bununla birlikte daha keyifli vakit geçirmeniz konusunda ilişkinize büyük bir katkı sağlıyor.

 

Bir Cevap Yazın

  1. İlişkilerde Yapılan Hata İlişkilerde Yapılan Hatalar için yorumda bulun

    İlişkilerde Yapılan Hatalar için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İlişkilerde Yapılan Hatalar için ilk yorumu yapabilirsin.