İkiz Bebek için Taktikler

Şu hayatta en çok sevdiğimiz, yaşama sıkı sıkı bağlanmamıza olanak tanıyan bebeğimizi kucağımıza aldığımız o ilk an, hangimiz dünyaya dair tüm sıkıntılarımızı bir anda unutmuyoruz ki?

Bebeğimizin daha güzel ve sağlıklı bir yaşam sürmesi adına anne olarak üzerimize düşen tüm görevlerimizi en iyi şekilde yerine getirmeye çalışıyor, adeta yaşamımızı çocuğumuzun mutluluğuna odaklıyoruz.

Kimimiz, erkek çocuk sahibi olmanın hayalini kurarken, kimimiz ilk çocuğumuzun kız olmasını diliyor, bazılarımız da ikiz bebek sahibi olmanın düşünü kuruyoruz.

Şayet sizler de ikiz bebek sahibi olmak istiyorsanız, ikiz bebek için taktikler başlıklı bu yazımızı mutlaka okumanızı öneriyoruz.

İşte, ikiz bebek için taktikler listemiz:

  • Kilo almayı deneyin!

İkiz bebek doğurma ihtimalinizi ciddi anlamda etkileyen en önemli etkenler arasında ‘fazlalık olduğunu düşündüğünüz kilolarınız’ olduğunu biliyor muydunuz?

Çoğu kişiye son derece şaşırtıcı gelse de sağlıklı kilo alımı ile ikiz bebek sahibi olabilme olasılığınız arasında doğrudan bir ilişki bulunuyor.

İkiz bebeklerinizi kollarınıza en yakın zamanda almayı düşünüyorsanız, acilen kilo almaya odaklanmalısınız. Tabi ki sağlıklı bir şekilde kilo alabilmek adına da mutlaka doktorunuza danışmayı da ihmal etmemelisiniz.

  • 40’lı yaşlarınızda hamile kalın

30 ve 40’lı yaşlarda çocuk doğuran kadınların ikiz bebek doğurma olasılıkları da ciddi anlamda artıyor.

İkiz bebek sahibi olmak için 30 ve 40’lı yaşlarınıza kadar çocuk doğurmamayı göze alıp almayacağınız ise tamamen size kalıyor.

  • Folik asit açısından zengin ve hiperovulasyon uyarıcı besinler tüketin

Süt, yoğurt ve peynir gibi hiperovulasyon uyarıcı besinler tüketerek ve portakal, turunçgiller ve yeşil yapraklı sebzeler gibi folik asit açısından zengin gıdalarla beslenerek, hayalinizi gerçeğe dönüştürme yolunda önemli bir adım atabilirsiniz.

  • Klomen ilacına bir şans verin!

Pek çok kadının yalnızca ikiz bebek sahibi olmak için doktorlarına yazdırdıkları bir ilaç olan Klomen ilacının düzenli kullanımının gerçek manada işe yaradığını dile getiren birçok anne bulunuyor.

Ancak Klomen ilacını kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışmalı ve yalnızca doktorunuzun önerisi üzerine bu ilacı kullanmayı ihmal etmemelisiniz.

  • Bebeğinizi emzirirken tekrar hamile kalmayı deneyin

Daha önce doğum yapmış olan kadınların ikinci ya da üçüncü doğumlarında ikiz bebek doğurma ihtimalleri daha yüksek oluyor.

Özellikle bebeğini emzirirken eşi ile cinsel ilişkiye giren kadınların şansı diğer kadınlara nazaran kat ve kat artıyor.

Bunun nedeni ise uzmanlar tarafından emzirme döneminde kadınlarda birden fazla yumurtlamanın gerçekleşmesi şeklinde gösteriliyor.

 

Bir Cevap Yazın

  1. İkiz Bebek için Taktikler için yorumda bulun

    İkiz Bebek için Taktikler için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İkiz Bebek için Taktikler için ilk yorumu yapabilirsin.